Manşet

İhsaniye’de orta yol bulundu

İhsaniye’de orta yol bulundu
Karasu’nun İhsaniye Mahallesi’ndeki imar tartışması Büyükşehir’de tatlıya bağlandı. Pazartesi günü yapılan Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde mahalleli tarafından yapılan, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda değerlendirilen itirazlar karara bağlandı.

Peki ne oldu
Karasu İhsaniye Kum Mahalle Mevkii’ndeki imar tartışması Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşüldü. Kum Mahalle’deki düzenin topyekun değişmesine ilişkin karar revize edildi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda alınan karara göre bölge günübirlik tesis alanı ilan edildi. Bu şekilde Kum Mahalle’nin mevcut durumu korunurken, bölgedeki evlerin de günü birlik turizm tesisi şeklinde hizmet vermesinin önü açılmış oldu.
İki Karasulu etkisi
Kararın alınmasında İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda görev yapan, Yeniden Refah Partisi Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hakkı İskender ve Milliyetçi Hareket Partisi Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Fatih Şentürk’ün büyük gayretleri oldu. Konuya ilişkin Sakarya Kuzey’e değerlendirmede bulunan Hakkı İskender, “Bölge halkının ileride mağdur olmaması ve mevcut düzenin korunması için elimizden geleni yaptık. Sonucun ilçemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.