KarasuSiyaset

Şeffaf davranılmalı

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında Karasu Belediyesi’ndeki kayıp kablo meselesinin bir an önce açıklığa kavuşturulması gerektiğini belirtti. Kara, “Bu konuda Karasu Belediyesi tarafından şeffaf bir tavır alınacağından şüphemiz yok” dedi.

 

KABLO MESELESİ

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi. Başkan Kara, “Bir süreden beri gündemi işgal eden Karasu Belediyesi’ndeki kayıp kablo meselesi bir an önce açıklığa kavuşturulmalıdır. Ortada bir usulsüzlük olduğu bizzat Belediye Başkanı İshak Sarı tarafından dile getirilmiş, soruşturma konusunda hassasiyet gösterileceği dile getirilmiştir. Bu konuda Karasu Belediyesi tarafından şeffaf bir tavır alınacağından şüphemiz yok. Ancak atılan adımların ve verilen cezaların kamuoyu ile paylaşılması, şeffaf yönetimin önünü açacak, fitne ve dedikoduların önüne geçecektir. Karasu Belediyesi’nin itibarının basit bir şekilde yerlere düşürülmesine İshak Sarı da, belediye yönetimindeki arkadaşlarımız da müsaade etmeyecektir” ifadelerini kullandı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Açıklamasına devam eden Başkan Münir Ali Kara, “Geride kalan yıl okuldan uzak kalan öğrencilerimiz bu sene yüz yüze eğitime geçiyor. Birinci sınıf öğrencilerimiz ve ana sınıfı öğrencilerimiz Çarşamba günü eğitime başlayacaktır. Bu noktada pandemi koşullarının yok sayılmaması, yeni normal durum ile eski normallerin karıştırılmaması büyük önem arz etmektedir. Veli, öğrenci ve öğretmenlerimize yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyoruz” şeklinde ifade etti.

İBRETLE İZLİYORUZ

Afganistan’da meydana gelen yönetim değişikliğinin ardından tüm dünyada yaşanan göç dalgası ülkemizi de tehdit eder niteliktedir” diyerek açıklamasını sürdüren Kara, “Bu konuyu gündem malzemesi haline getirip, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni zafiyet altında göstermeye çalışanlar olduğunu ibretle izliyoruz. Ülke içinde yönetim zafiyeti olduğunu öne sürüp, bulanık suda balık avlamaya çalışanlardan sorunların çözümüne katkı beklemek hata olur. Böylelerinden ne köy olur ne de kasaba” diye belirtti.

EKONOMİK YÜK

Başkan Kara, “Bilindiği üzere tüm dünya gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti de pandemi sürecinde ciddi bir ekonomik yük altına girmiştir. Bu yükün topluma en az düzeyde yansıması için devletimiz seferber olmuş ve pandemi sürecinde yardım paketleri açıklamıştır. Bunun yanı sıra ekonomik hayatın canlılığının devam etmesi için de gerekli tedbirleri almış ve yaşam standardını korumaya gayret etmiştir. Bundan sonra vatandaşımıza düşen aşı olup, devletin sağladığı ekonomik avantajlardan istifade ederek üretime katkıda bulunmaktır” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.