Bakımlı kadınların sırları

 

Kadınlar olarak genellikle hayatımız belli aşamalarında bakımlı olmaya özen gösteririz. Daha iyi görünmek, aynaya baktığımızda kendimizi sevmek ve kendimizle barışık olmak için çoğumuz bakımlı olmayı tercih ederiz. Bakımlı olmak makyaj yapmak demek değildir. Cildine, saçına, başına, kaşına, gözüne önem vermek demektir. Yaşlandığında her yerinin sarkık veya kırış kırış olmasını engellemek demektir. Bazı sorunlarda uyguladığımız bakımlar yetersiz gelebilir ya da çözüm sunmayabilir.

1-Tırnak temizliğine çözüm

Bazılarımızın tırnaklarında lekeler veya renginin tam beyaz olmama sorunu yaşanabilir. Bu gibi durumlar hepimizin evinde bulunan kabartma tozu ve limon karışımı işimizi görecektir. Kabartma tozunun üzerine limon sıkın. Daha sonra eski bir diş fırçası yardımı ile bu karışımı tırnaklarını nazikle fırçalayarak sürüp temizleyin. Düzenli kullanımda hem tırnak üzerinde lekeler gidecek hem de daha beyaz tırnaklara sahip olacaksınız.

2-Akne sorunlarına çözüm

Akne çoğu kişide özellikle ergenlik dönemi ile başlayan can sıkıcı bir sorundur. Aknelere evde yapılabilecek en doğal ve etkili çözüm ise bal-limon karışımıdır. Bal ve limonu karıştırıp tüm cildinize sürün. Limon asidik yapısı ile deri altındaki kirleri yok edecek bal ise cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

3-Tırnaklara besleyici krem

Manikürünüzün ömrünü uzatmak için banyodan sonra yoğun besleyici bir kremi ya da tırnak eti yağını akşamları tırnak etlerinize masaj yaparak sürün ve geriye doğru itin. Yaz boyunca giydiğiniz parmak arası terlikler nasırlara yol açtıysa, geceleri siğil yok edici uygulayarak onlardan kurtulabilirsiniz. Sabahları da ölü deriyi ponza taşıyla ovmanız yeterli.

4-Gözlerdeki yorgun görüntü

Salatalığın rahatlatıcı etkisini artırmak için rendeleyin, böylece şişkin gözlerinizi iki ince dilimden daha çok örtecektir. Rendelenmiş salatalığı ince bir tülbente sarın. Oturun, başınızı geriye bırakın ve tülbenti gözlerinizin üstüne yerleştirin. Bu şekilde yarım saat beklemeniz yeterli olacaktır.

5- Cildimizi ışıldatmak

Işıl ışıl bir cilt için yüz temizleme jelinize veya sütünüze bir yemek kaşığı kabartma tozu karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayıp bir kaç saniye boyunca yavaşça masajlayın ve sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu işlemi haftada 2-3 defa tekrarlayın.

6-Epilasyon yöntemi

Eğer bakım ve güzellikten bahsediyorsak epilasyon yöntemini atlamak imkansız olur. Bu konuda tavsiyem son dönemlerin popüler uygulaması Lazer epilasyon yöntemidir. Hiçbir kadın tüyler, batıklar, siyah gözenekler görmekten hoşlanmaz daha yumuşak ve temiz bir cilt için lazer epilasyon yönteminden yararlanmanızda fayda var.

Haftaya bir sonraki konumuzda görüşmek güzelleşmek üzere sağlıkla, mutlulukla hoşça kalın…