Siyaset

Seçim zamanı gelenler nerede

 

Yeniden Refah Partisi Bolu İl Başkanı Sadettin Baskın, Kocaali İlçe Başkanı Celal Abatay ve Karasu İlçe Başkanı Muammer Adanur ile Karasu ve Kocaali esnaflarını ziyaret ederek Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın selamlarını iletti. Esnafın sorunlarını dinleyen Baskın, “Seçim zamanı değil, geçim zamanı esnafın yanındayız” dedi.

 

GEÇİM ZAMANI ESNAFIN YANINDAYIZ

Karasu ve Kocaali ilçelerini ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinleyen Yeniden Refah Partisi Bolu İl Başkanı Sadettin Baskın, Kocaali İlçe Başkanı Celal Abatay ve Karasu İlçe Başkanı Muammer Adanur, vatandaşların seçim zamanı gelen siyasilerin sorunlarını dahi dinlemeye gelmediğini belirtmesi üzerine “Biz seçim zamanı değil geçim zamanı esnafın yanındayız” ifadelerini kullandı. Necmettin Erbakan’ın esnaf ve vatandaş için hayata geçirmiş olduğu projelerin özlemle günümüzde konuşulduğunu belirten Baskın, “Erbakan hocamızın ağır sanayi yönünde yapmış olduğu hamleler, işçiye, emekliye ve memura yapmış olduğu maaş zamları günümüzde konuşuluyor. Yıllar önceki yapılan çalışmaların özlemi ve hasreti, esnaflar tarafından net bir şekilde belirtiliyor” ifadelerini kullandı.

BİN LİRA İLE NE YAPILIR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından salgınla mücadele kapsamında ekonomiyi rahatlatmak için müjdeye ilişkin değerlendirmede bulunan Baskın, “Esnafın yüzde yetmişi sekiz aydır kepenk kapatma seviyesine geldi. Esnafa verilen bin liralık destekle esnafın ne yapabileceği düşünülüyor. Sadece bir kez esnafa verilecek bin lira ile esnaf evine ekmek mi alsın dükkanının kirasını mı ödesin. Esnafa verilen destek en az 3 bin – 5 bin TL olmalı. Faiz ekonomisi 20 yıldır esnafı ve halkı bitirmiş durumda. Üretim olmadan, istihdam olmadan bizim artık bir yere varamayacağımız çok net. Üretime dayalı istihdam olmalı, faiz ekonomisi olmamalı. Esnaf sürekli olarak haram olan faize yönlendirmemeli. Bundan sonraki dönemde halkımızın yaşananları göz önünde bulundurarak sandığa gideceklerini umuyoruz” dedi.

BÜYÜK EKSİKLİĞİMİZ VAR

2021 yılında maaş zamlarının en az yüzde 50 oranında artması için Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, tarafından çalışmaların yürütüldüğünü belirten Baskın, “Maaşlara yüzde 50 oranında zam yapılarak halkımızın refah seviyesine ulaşması gerekiyor. Halkımızın refaha ulaşması için bu zammın yapılması şart. Ülkemin tamamında birçok kurum, üretim ve imalat yapamaz halde. Her şeyimiz yurtdışına bağımlı hale gelmiştir. Tarım havzalarımız tam manası ile kullanılmamaktadır. Hayvancılık sektörü yem maliyetlerinin yüksek olduğundan dolayı yapılamaz durumda. Eğitim konusunda çok büyük eksikliklerimiz var. Toplumun maalesef son 20 yılda ahlak ve maneviyat seviyesine yükseltmek için milli görüş, mutlaka iktidara gelmelidir” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir