EğitimKarasu

Şanlı milletin eşsiz destanı

 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Turhan, “30 Ağustos 1922’de kazanılan büyük zafer, şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini almıştır” dedi.

 

CESARET VE FEDAKARLIK

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan bir mesaj yayımladı. “30 Ağustos 1922’de kazanılan büyük zafer, şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini almıştır” sözleriyle mesajına başlayan Turhan, “Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kazanılan ve kurtuluş savaşımızın başarıya ulaşmasında en önemli etken olan bu büyük zaferin ardından milletimizin istiklal ve hürriyet aşkı ile kahraman ordumuzun cesaret ve fedakarlığı vardır” ifadelerini kullandı.

ŞANLI ZAFER

Müdür Çetin Turhan, “Bu zafer, Türk milletini yok etmeye çalışan işgal güçlerinin haksızlıklarına, yoksulluğa ve tüm olumsuzluklara karşı aziz milletimizin Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm dünyaya, ‘Türk milleti bağımsızdır ve bağımsız kalacaktır, ay yıldızlı bayrağımız milletimiz var oldukça gökyüzünde dalgalanacaktır! diye haykırdığı, aziz milletimizin şanlı zaferidir. 30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun” diyerek mesajını sonlandırdı.