Kocaali

Sakarya’nın turizmi Kocaali’de değerlendirildi

 

İl Turizm Tanıtım ve Geliştirme Kurulu toplantılarının beşincisi Kocaali’de Vali Yardımcısı Selda Dural’ın başkanlığında Kocaali Belediye Meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda Sakarya’nın turizm projeleri, Kocaali’ni il turizmindeki payı ve geleceği konuları değerlendirildi. Uygulanabilecek projeler masaya yatırıldı.

 

BEŞİNCİ TOPLANTI

İl Turizm Tanıtım ve Geliştirme Kurulu toplantılarının beşincisi geçtiğimiz hafta içi Kocaali’de gerçekleştirildi. Vali Yardımcısı Sayın Selda Dural’ın Başkanlığında Kocaali Belediyesi Meclis salonunda toplanan kurula Kocaali Kaymakamı Doktor Emre Nebioğlu, Belediye Başkanı Ahmet Acar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar, Müdür Yardımcısı Mehmet Güngör, Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Resul Narin, Turizm Şube Müdürü Yasin Dişli, SATSO Turizm Komisyonu Başkanı Taner Belge, Medar Hastanesi  Kurumsal İletişim ve Pazarlama Sorumlusu Dilek Aslanbüken, TÜRSAB yetkilisi Murat Yapan, Seçkin Otel Genel Müdürü Senol Çırpan, MARKA Koordinatörü Abdulkadir Uslu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü temsilcisi Ali İhsan Çokan, Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Şube Müdürü, TGA Marmara sorumlusu Sena Elif Gözgü ve TGA Bisiklet Sporları sorumlusu Serhan Sarı’nın yanı sıra Kocaali Belediyesi’nden ilgili birim amirleri katıldı.

 

TURİZM KONUŞULDU

Yaklaşık iki saat süren toplantıda Medar Hastanesi  Kurumsal İletişim ve Pazarlama Sorumlusu Dilek Aslanbüken, Sağlık Turizmi hakkında yaptığı proje sunumuyla Sakarya’da neler yapıldığı ve nelerin nasıl yapılabileceği hakkında kurula bilgi verdi. Sakarya’da Kamp ve Karavan Turizmi’nin hangi aşamada olduğu ve belediyelerin bu konuda yaptığı çalışmalar değerlendirildi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı “Spor Şehri Sakarya Bisiklet Rotaları” uygulaması hakkında kurul  bilgilendirildi. Kocaali’nin önemli bir değeri olan kum zambağı hakkında neler yapıldığı, nasıl korunduğu ve turizme katkıları hakkında Belediye Başkanı Ahmet Acar, kurulu bilgilendirdi. Toplantıda ayrıca Sakarya’da turizmin daha fazla ön plana çıkarılması, halkın bilinçlendirilmesi, hedef kitlelere tanıtımın yapılması, acentalar üzerinden nokta uygulamalar ile tanıtım çalışmalarının başlatılması, yurt dışından tedavi için hastaların ilimize getirilmesi, futbol kulüplerinin kamp ve spor aktivitelerini gerçekleştirebileceği daha fazla alanların artırılması ve turizm paydaşlarının ortak hareket etmesi konusunda fikir birliğine varıldı. Yapılabilecek projeler değerlendirildi.