Eğitim

Sakarya’da bir ilk

 

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nin UNESCO Kulübü üyelik başvurusu kabul edildi. Okul Müdürü Yusuf Yurdasucu, “İlimizde ve ilçemizde UNESCO Kulübü faaliyetleri yürütmeye hak kazanan Karasu’da ilk lise olmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

ÜÇ YIL İZLEME SÜRESİ

UNESCO Kulübü’ne başvuruda bulunan Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nin üyelik başvurusu UNESCO Milli Komisyonu Yönetim Kurulu Karasu ile kabul edildi. Milli Eğitim Bakanlığı aracılığı ile UNESCO Milli Komisyonu’na iletilen Karasu Atatürk Anadolu Lisesi başvurusu, ilgili yönerge çerçevesinde yapılan incelemenin ardından UNESCO Milli Komisyonu Yönetim Kurulu’nun görüş ve önerilerine sunuldu. Yönetim Kurulu Kararı ve UNESCO Kulüpleri Yönergesi’ne istinaden okulun üyeliğe kabul edildi ve üç yıllık izleme sürecinin başlatıldığı bildirildi.

İLK LİSE

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yusuf Yurdasucu, “Alınan bu karar neticesinde, ilimizin ve ilçemizin UNESCO Kulübü faaliyetleri yürütmeye hak kazanan ilk lisesi olmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Çalışmalarda emeği geçen, başta okulumuz İngilizce Öğretmeni Duygu Bal’ı, mesai arkadaşlarımı ve öğrencilerimi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.