GündemKarasuKocaaliSakarya

Sahilde ürkütücü görüntü

Sahilde ürkütücü görüntü

Karadeniz yeniden Karasu Sahili’ni tehdit etmeye başladı. Metrelerce gelen deniz Doğu Karadeniz Caddesi’ne yaklaştı. Dalgalar sahilde bulunan bir villanın duvarlarına vurmaya başladı.

 

Metrelerce geldi

Karadeniz’de dalgalar son bir hafta içinde 10 metreden fazla ilerledi. Kumsalın büyük kısmı deniz içinde kaldı. Doğu Karadeniz Caddesi tarafında kalan bir villanın duvarları dalgalara maruz kalmaya başladı. Denizin içine yapılan dalgakıranları aşan dalgalar yer yer Doğu Karadeniz Caddesi’ne yaklaştı. Yeni tahkimat yapılması için geçtiğimiz yıl Karasu’ya gelen DLH yetkilileri gerek duyulması halinde yeni dalgakıranların yapılacağını söylemiş ancak konu ile ilgili somut bir adım atılmamıştır.

Direk açıklama yapmıştı

Geçtiğimiz hafta konuyu gündeme taşıyan Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk geçtiğimiz hafta konuyu gündeme taşımış ve dalgaların Karasu Sahili’ni tehdit ettiğini ifade etmişti. Bölge için acil önlem alınması gerektiğini söyleyen Direk, İttifak Ortaklarının “Yaparsa Cumhur İttifakı yapar” söylemini hatırlatarak, iktidara yüklenmişti. Bu hafta DLH yetkililerinin bölgeye gelmesi ve acil eylem planını devreye alması bekleniyor. Dalgaların daha ne kadar gelebileceğine ilişkin bir öngörü ya da bir açıklama ise henüz yapılmadı.

Karadeniz bir hafta içinde 10 metreden fazla ilerledi.