Kocaali

Sahil yolu mercek altında

 

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar beraberinde Ak Parti İlçe Başkanı Ersan Demir’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı ve mahalle muhtarlarından oluşan kalabalık bir heyetle Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Başkan Acar Sahil Yolu Caddesi’nin Alandere ve Caferiye Kavşakları, TOKİ bölgesi gibi kritik noktalarında yapılacak çalışmalar için adım atıldığını söyledi.

 

KARAYOLLARI’NA ZİYARET

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar beraberinde Ak Parti İlçe Başkanı Ersan Demir’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Halil Esen, Belediye Meclis Üyesi Enver Çelik Kirazlı Mahallesi Muhtarı Süleyman Çağlayan, Şerbetpınarı Mahallesi Muhtarı Metin Tenkoğlu, ve Kestanepınarı Mahalle Muhtarı Selahattin Serhoş ile birlikte Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Bölge Müdürü turgay Çolak ile bir araya gelen Başkan Acar ve Kocaali heyeti, ilçeden yapılan yol çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Görüşmede ayrıca Sahil Yolu Caddesi üzerindeki kritik bazı noktalarda yapılacak olan çalışmalarla ilgili talepler gündeme getirilerek görüş alışverişinde bulunuldu. Konu ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Ahmet Acar “Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü ekiplerimize ilçemizde yapmış oldukları çalışmalar için teşekkür eder, yapacak oldukları çalışmalar için kolaylıklar dilerim” dedi.

GEREĞİ YAPILMALI

Başkan Ahmet Acar konu ile ilgili açıklamasında Sahil Yolu Caddesi üzerindeki kritik noktalarda yapılması gereken çalışmalarla ilgili adımların atılmaya başlandığını söyledi. Ziyarette ilçeye yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Ahmet Acar “Özellikle kısa süre önce tamamladıkları Kocaali-Hendek yolunun, Kirazlı-Şerbetpınarı-Kestanepınarı-Karadere güzergahındaki 11 km’lik asfalt serimi başta olmak üzere tüm çalışmaları için teşekkür ettik. Aynı güzergahdaki yol korkulukları, Kirazlı merkezde işaretleme ve çizgi, Alandere’de menfez geçişleri, Caferiye Kavsağı sinyalizasyon, TOKİ üst geçidi gibi konuları görüşerek, teknik inceleme sonrası gereğinin yapılmasını talep ettik. Kocaali’ye yakın ilgisi ve nezaketi için Sayın Bölge Müdürümüze ve ekibine, süreç boyunca Kocaali’nin sorunlarının yakın takipçisi olan Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever’e çok teşekkür ediyorum” dedi.