Projeyle nefes aldılar

 

Dünyanın dört bir yanında koronavirüs ile mücadele devam ederken, çocukların yaşamları da kesintiye uğradığı bu günlerde Okul Dışarıda Günü projelerine katılan Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu öğretmenleri milyonlarca kişinin katıldığı projede sertifikalarını aldı.

 

Özgürlükleri mutlu ediyor

Okul Dışarıda Günü projesine katılan Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu öğretmenlerinin milyonlarca kişinin katıldığı projede sertifikalarını alarak öğrencilerle dışarıda çeşitli etkinlikler düzenlediğini belirten Okul Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, “Koronavirüsle mücadele kapsamında yasakların çoğaldığı bu günlerde çocukların daha özgür olması ve daha çok açık havada zaman geçirebilmesi bizleri mutlu ediyor. Ancak birçoğu hala evde ve açık havaya erişimleri ya çok az ya da hiç yok. Çocuklar okullarına, parklarına geri döndüğü veya sadece evlerinin yakınlarında dışarıda oynamalarına izin verildiği bugünlerde Okul Dışarıda Günü topluluğu, çocukların ebeveynleri ile açık havada zaman geçirmelerini, oynamalarını, öğrenmelerini ve keşfetmelerini destekliyor” ifadelerini kullandı.

Gelişimlerine katkı sağlıyor

Dışarıda vakit geçirmek, çocukların fiziksel ve zihinsel sağlığı üzerinde güçlü bir etkiye sahip, ancak günümüz çocuklarının dışarıda oynamak ve öğrenmek için açık havada geçirdikleri süreler gittikçe azalıyor” ifadelerini kullanan Kuba, “Koronavirüs salgını öncesi dünya çapındaki çocukların yarısından fazlası günde bir saatten daha az vakti açık havada oyun oynayarak geçiriyordu. Açık havada geçirilen vakit çocukların doğal dünyaya karşı sevgi temelli bir ilişki kurmasını sağlıyor ve bu ilişkiyi kuran çocukların ileriki yaşlarında doğayı korumak için daha istekli olma ihtimali artıyor. Bu sebepten dolayı öğretmenlerimiz Okul Dışarıda Günü etkinliğine katılarak öğrenciler ile eğlenceli vakitler geçirdi. Projeye destek veren Mine Demirci, Ayten Kaya, Meryem Parlak, Esra Barbaros, Betül Çavuşoğlu öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.