Ekonomi

Araçlar kışa hazırlanıyor

 

Karasu Parlak Oto İşletmecisi Yılmaz Parlak, kış aylarının yaklaştığı bu günlere araçların yolda kalmaması için yapılması gereken bakımlar ve püf noktaları hakkında bilgi verdi. Parlak, “Uygun fiyat garantisi ve profesyonel ekibimizle araçları kışa hazırlıyoruz” dedi.

 

Hayati önem taşıyor

Araçların kış şartlarına göre hazırlanması gerektiğini belirterek kış aylarının yaklaştığı bu günlerde araçların yolda kalmaması için yapılması gereken bakımlar ve püf noktaları hakkında bilgi veren Karasu Parlak Oto İşletmecisi Yılmaz Parlak, “Kış bakımında, aracın baştan aşağıya bakım onarımı yapılmalıdır. Soğuk hava koşullarında aracın verimli şekilde kullanılabilmesi ve aracın direncinin artırılması için bazı önlemler alınması gerekmektedir.  Araçlarının kışlık bakımlarını ihmal eden kimi araç sahipleri, kış şartlarında araçlarında oluşabilecek arızalar nedeniyle 4-5 bin liraya varan ağır faturalarla karşılaşabiliyor. Sürücülerin özellikle bugünlerde olası tehlikeleri önlemek için araç bakımlarına her zamankinden daha fazla özen göstermesi gerek. Araçların kışlık bakımlarının yaptırılması ve bulundurulması gereken malzemeler hayati önem taşımakta” şeklinde açılamada bulundu.

Uygun fiyat garantisi

Araçların kış bakımlarında önemli olan noktalar hakkında bilgi veren Parlak, “Kış sezonunda bir aracın olmazsa olmazı antifriz bakımı. Firmamızda antifriz ölçümü ücretsiz yapılmaktadır. Her araca uygun antifriz mevcuttur. Firmamızda yağ bakımı yaptırana ve antifriz değişimi yaptırana cam suyunu ücretsiz sağlıyoruz. Antifriz değişimi yapılmadığı takdirde aracın motorunda ciddi derecede hasar oluşabilir. Özellikle uzun yolda araç kullananlar için görüş açısının doğru derecede ayarlanabilmesi için silecekler çok önemli. Firmamızda her aracı uygun silecek lastikleri mevcuttur. Araçların kışlık tüm periyodik bakımları en uygun fiyat garantisi ile firmamız tarafından sağlanmaktadır. Her antifriz gerçek antifriz değildir her antifrizde farklıdır. Doğru araç için doğru antifrizi seçmek önemlidir. 5 TL ucuza alıp binlerce lira zarar etmektense 5 TL fazla verip binlerce liradan kurtulabilirsiniz” dedi.

Sağlığınızı düşünün

Kışlık bakım masrafından kaçınmanın daha büyük sorunlara yol açacağını vurgulayan Parlak, “Kışlık bakımın masrafından kaçınmak, güvenli sürüşü engeller, yakıt tüketimini ve kaza riskini artırır. Sabahları aracı çalıştırmak güçleşir. Zorlukla çalıştırılsa bile verimli çalışmayacak ve yakıt tüketimi artacaktır. Motor düzensiz çalıştığı için yıpranma fazla olacak ve aracın ömrü kısalacaktır. Bütçenizi zarara uğratacak durumlarla karşı karşıya gelmemek amacı ile fren, direksiyon, şanzıman, diferansiyel ile motorun yağ bakımı yapılmalıdır. Ayrıca, akülere asit, radyatörlere antifriz biran önce konulmalıdır. Balatalar, silecekler, diskler, elektronik aksam, kalorifer-klima sistemi kısaca araçtaki bütün mekanizmalar gözden geçirilerek kışa hazır hale getirilmelidir. Unutmayalım ki araca yapılan her masraf kendi sağlığınıza yapılan masraf ile aynıdır” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir