Siyaset

Projeler rafa mı kalktı

Projeler rafa mı kalktı

Karasu Belediyesi’nden ortaya konulan 4 büyük projenin yanı sıra daha önce açıklanan 3 projenin hayata geçirilmesi için sağlanacak ödenek deprem nedeniyle zor görünüyor. Projelerin

 

Projeler depreme takıldı

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan, geçtiğimiz günlerde ilçe basınıyla bir araya gelerek kendi deyimiyle 4 büyük projeyi hayata geçireceği müjdesini vermişti. Bunlar İhsaniye Doğal Yaşam Merkezi Kentsel Tasarım Projesi, Karasu Sanayi ve Ticaret Kampüsü, Liman Bölgesi Kentsel Tasarım Projesi ile Uluslararası Spor ve Eğitim Kampüsü Kentsel Tasarım Projesi olarak detaylarıyla tanıtılmıştı.

3 proje daha bekliyor

Bunlardan ayrı olarak sahilde 675 metre karelik arsaların Denizköy Mahallesi’nde bulunan imarlı arsalarla değişimi, Akkum sahilinde kum erozyonunun önlenmesine yönelik denizde yapılacak olan mendirek tahkimatların ve Karasu’nun ortasından geçen kanalın rehabilitasyonun yapılması projeleri de bulunuyor. Ancak Güneydoğu’da 10 ili etkileyen deprem nedeniyle bu projelerin hayata geçirilmesi çok zor görünüyor.

Peşinden koşabilecek mi

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı 4 büyük projenin gerçekleşmesi yönünde yaptığı açıklamada “Nüfus hareketliliği olan yerlerde iyi planlamalarla şehri üst liglere taşıyabiliriz. Yoldan önce, önceliğimiz bu ve bu yüzden projeler üretiyoruz. Bu projeler sadece havada kalsın diye tasarlanan projeler değil, gerçekten hayata geçirme noktasında büyük çaba sarf edeceğimiz ve terleyeceğimiz, peşinden koşacağımız projeler” ifadelerini kullanmıştı.

Projelerin uzunca bir süre gündeme alınması zor görünüyor.