GündemKarasu

Ortaköy’den bir tır odun

Ortaköy’den bir tır odun

Karasu Ortaköy Mahallesi halkı kendi imkanları ile ormandan devrilmiş ağaçları kesti ve bir tır odun elde etti. Elde edilen odunu sobalık hale getiren Ortaköylüler, Karasu Kaymakamlığı işbirliği ile tırı deprem bölgesine gönderdi.

 

Duyarsız kalamazdık

Havaların soğuk gitmesi dolayısıyla afet bölgelerinde depremzede ve arama kurtarma ekiplerinin zor şartlarda kaldığı bilgisini edinmelerinin ardından harekete geçtiklerini söyleyen Ortaköy Muhtarı İsmet Turan, “Oradaki depremzedeler ve çalışma ekipleri doğa koşulları ile de mücadele etmeye başladı. Bunun üzerine köy halkımızla birlikte kolları sıvadık. Ormanda yıkılmış, kurumuş ağaçları İlçe Orman İşletme Müdürlüğümüzün izni ile kestik ve yine imece şeklinde tıra yükleyerek AFAD’a teslim ettik” dedi.

Sobalık hale getirdik

Odunları kabaca değil sobaya sığacak şekilde kesip çuvallara doldurduklarını da sözlerine ekleyen Muhtar Turan, “Mahalle halkımızdan Eyüp Kaya, kendi atölyesinde işçileri ile birlikte odunları sobalık hale getirdi. Çuvallara doldurdu. Bu şekilde yardımlarımız deprem bölgesine ulaştığında hem taşınması kolay olacak hem de sobaya atılması öncesi kesilmesi gerekmeyecek. Allah o bölgede yaşayan afetzedelerimizin yardımcısı olsun. Mahalle halkımıza da özverili çalışmasından dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Ortaköy’den 1 tır odun deprem bölgesine gönderildi.
Mahalleli kısa sürede aracı dolduracak kadar odun toplamayı başardı.