Siyaset

Performansı düşük olan yandı

 

Karasu Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı, Sosyal Gelişim Merkezi (SGM) toplantı salonunda yapıldı. 3 madde görüşülen toplantıda memur ve sözleşmeli memurlara uygulanacak performans maddesi kabul edildi.

 

VERİMLİLİK AMAÇLANIYOR

Karasu Belediyesi’nin Şubat Ayı Meclis Toplantısı, Salı günü Sosyal Gelişim Merkezi (SGM) toplantı salonunda yapıldı. 3 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda “Memur ve Sözleşmeli Personel” olarak çalışanları kapsayacak şekilde hazırlanan “Performans Değerlendirme Yönetmeliği”nin görüşülerek kabul edilmesi ile birlikte bundan böyle performansı düşük personel hakkında yasal işlem başlatılacak. Gerekirse iş birimi değiştirilecek veya kurumdan ilişiği kesilecek. Bu uygulama ile kurumda verimlilik artışı sağlanması amaçlanıyor.

DEPREME UYGUN OLACAK

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 30364 sayılı “Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği” kapsamında belirtilen ilgili maddelere göre uzman inşaat mühendislerince denetimler yapılmasına ilişkin madde kabul edildi. Buna göre deprem yönetmeliğine ve mevzuata aykırı imalat yapan sorumlular hakkında gerekli yaptırımlar uygulanacak. Diğer bir maddeye göre Ankara ve İstanbul caddeleri güneyinde uygulama imar kapsamında kalan alanlarda konut amaçlı yapıların bağımsız bölümleri belirli metre kare şartına göre yapılması teklifi imar komisyonuna havale edildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir