KarasuSiyaset

Payımıza düşeni almalıyız

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Ferizli’de organize sanayi bölgelerine bir yenisinin ekleneceğini söyledi. Ferizli’ye gelecek olan personel sayısının azımsanamayacak ölçüde olabileceğini söyleyen Kara, “Karasu’daki yapsat firmalarının özel kampanyalar düzenlemesi, ilçe belediyesi ile işbirliği içinde davranıp nitelikli çalışanları ilçemize davet etmesi Karasu’nun menfaatine olacaktır. Ferizli’nin gelişiminden payımıza düşen alınmalıdır” dedi.

 

CİDDİ HAZIRLIK YAPILMALI

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Başkan Kara, “Komşu ilçemiz Ferizli’de organize sanayi bölgelerine bir yenisi eklenmektedir. Bu durumda bu ilçede yaşayanların ciddi bir yaşam alanına ihtiyacı olacağı ortadadır. Ferizli’ye gelecek olan personelin sayısı da azımsanmayacak ölçüde olacaktır. Çoğunun dışarıdan gelmesi muhtemel insanların barınma başta olmak üzere pek çok ihtiyacı yakın ilçeler tarafından giderilecektir. Bu bölgenin potansiyelini göz önüne alarak Karasu’daki yapsat firmalarının özel kampanyalar düzenlemesi, ilçe belediyesi ile işbirliği içinde davranıp nitelikli çalışanları ilçemize davet etmesi Karasu’nun menfaatine olacaktır. Başka ilçeler bu yönde harekete geçmeden ciddi bir hazırlık içine girilmeli Ferizli’nin gelişiminden payımıza düşen alınmalıdır” ifadelerini kullandı.

 

BASIN YASASI

Başkan Münir Ali Kara, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen basın yasasını ‘Sansür yasası’ olarak niteleyip topluma istikamet çizmeye çalışanların neden tedirgin olduğunu anlamak da çok mümkün değildir” dedi. Kara, “Düzenlemede özetle ‘Yalan söylemeyeceksiniz’ deniyor. Siz bu yasanın nesine eleştiride bulunuyorsunuz? Gezi olaylarında, terör olayları gerçekleştiğinde sosyal medya üzerinden yalan bilgiler yazıp bunların altına ‘Kesin bilgi, yayalım’ ibaresi eklendiğini hepimiz görmedik mi? Bunların provokatörlükleri gün gibi ortadayken yalan habere karşı olmanın nesi sansür olabilir?” diye belirtti.

 

KARAR NET

Pazar günü Konya’da gerçekleşen ‘Aday Belli Karar Net’ mitinginde Lider Devlet Bahçeli’nin verdiği mesajların dikkatle takip edilmesi gerektiği ortadadır” diyen Başkan Münir Ali Kara, “Bundan önce anket adı altında provokatörlük yapanlar da alanlardaki coşkuyu görmek ve en azından anketlerini mantık çerçevesine çekmek durumunda kalacaktır. Kim parayı verirse onun değerlerini yükseltip toplumu manipüle etmeye alışkın güruh bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gerçek anketin sandıkta yapıldığını görecek ve sonunda da halkın tokadını yiyecektir” dedi. Kara, “Bursa’da aile içi şiddet olayına müdahale ederken şehit olan polis memuru hemşerimiz Sami Altıntaş’a da rahmet diliyorum. Allah şehadetini kabul etsin inşallah. Yine Bartın’da yaşanan maden faciasında şehit olan madencilerimize de Allah’tan rahmet diliyor, bu acıların bundan sonra yaşanmamasını temenni ediyorum” diyerek açıklamasını sonlandırdı.