EğitimKarasu

Özşen’den kariyer planlaması

 

Bünyesinde anaokulu, ortaokul, Anadolu lisesi bulunan Karasu Özel Özşen Okulları, lise ve ortaokul öğrencilerinin bilinçli bir şekilde kariyer planlaması yapmaları için meslek tanıtım programına başladı. Özşen İlkokulu Müdürü Betül Balta, “Karasu Özel Özşen Okulları olarak 2022-2023 eğitim-öğretim yılına büyük bir projeyle başladık” dedi.

 

DOKTOR TUĞRAL ÖZŞEN’DE

Bünyesinde anaokulu, ortaokul, Anadolu lisesi bulunan Karasu Özel Özşen Okulları, lise ve ortaokul öğrencilerinin bilinçli bir şekilde kariyer planlaması yapmaları için meslek tanıtım programına başladı. Özşen İlkokulu Müdürü Betül Balta, “Özşen okulları meslek tanıtım programı için ilk olarak Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Doktor Gülcan Tuğral’ı doktorluk mesleğini tanıtması için okulumuza davet ettik. Program, öğrencilerin merak ettiği sorular ve Uzman Doktor Gülcan Tuğral’ın doktorluk mesleğiyle ilgili anlattıklarıyla çok verimli bir şekilde son buldu” ifadelerini kullandı.

 

FARK YARATMAYA DEVAM EDİYORUZ

Düzenli olarak her ay öğrencilere meslek tanıtımlarının olacağını söyleyen Karasu Özel Özşen Okulları Koordinatörü Adem Eraslan, “Her alanda düşünen, sorgulayan bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu bilinç ile fark oluşturmaya devam edeceğiz” dedi. Eraslan, “İlkokulda çift yabancı dilde eğitim veren, yüzme dersi, görsel sanatlar, müzik, halk oyunları derslerinde alanında uzman branş öğretmenleri ile akademik derslerini zenginleştin okulumuz öğrencilerinin özgüvenli bireyler olması için sosyal etkinliklere de önem vermeye devam ediyor” şeklinde konuştu. (HABER: Sündüz Andoğlu)