Kocaali

Menfez inşaatı başladı

 

Kocaali’nin düşük kesimlerinde sel ve su baskınlarının önlenmesi amacıyla başlatılan dere ıslah ve temizlik çalışmaları aralıksız sürüyor. Çalışmalar kapsamında menfez genişletme inşaatı başlatıldı. Alandere Mahallesi’nde geçtiğimiz hafta başlayan çalışmanın bu ay içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

 

YENİSİ YAPILIYOR

Kocaali’nin Yayla, Alandere, Kadıköprü gibi düşük mahallelerinde başlatılan dere temizleme, genişletme ve ıslah çalışmaları aralıksız sürerken çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Kocaali Belediyesi ve Karayolları Birinci Bölge Müdürlüğü işbirliği ile Alandere Mahallesi’nde bulunan menfezlerde genişletme çalışmaları başladı. Geçtiğimiz hafta içi başlayan çalışma kapsamında menfezler büyütülüp genişletiliyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar saha sorumlularından çalışma ile ilgili bilgi aldı. Proje ile hali hazırda bulunan ve kapasitesi yeterli gelmeyen 2 gözlü 8 metrekarelik menfezin yerine, 6 metre genişliğinde ve 3 metre yüksekliğinde 18 metrekarelik yeni menfez inşa edilecek.

 

TAŞKINI ÖNLEYECEK

Konu ile ilgili konuşan Alandere Mahalle Muhtarı Avni Akbaltaoğlu çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Projelerin sel afetlerine engel olacağını belirten Muhtar Akbaltaoğlu, “Alandere Mahallemizin Sahil yolu Caddesi üzerinde bulunan ve aşırı yağışlarda meydana gelmesine neden olduğu su baskınları ile sıkıntı yaşamamıza neden olan menfezin yıkılıp, yeniden yapılması için inşaat çalışmaları Karayolları ekiplerinde başladı. Ayrıca Kocayol Mevkiimizde dere temizleme genişletme ve taş tahkimat çalışmalarımız tamamlandı.  Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğümüze ve Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’a mahallemize yapmış olduğu hizmetler için mahallem ve kendi adıma teşekkür ederim. Bu çalışmalar sel felaketi yaşamamıza engel olacak inşallah” dedi.