Okul telaşı başladı

 

Karasu’da okul telaşı başladı. Karasu Elif Kitabevi sahibi Kamil Köse, “Velilerimiz Elif Kitabevi’ne geldiğinde formasından, çantasına, her ürünü rahatlıkla bularak çocuğunu okula yüzde 95 hazır hale getirecek” dedi. Köse ayrıca, etiket fiyatından forma alan velilere kırtasiye grubunda yüzde 20 indirim uyguladıklarını söyledi.

 

ÇANTALAR KAÇA DOLUYOR

2022-2023 eğitim öğretim yılına sayılı günler kaldı. Karasu’da da hazırlıklarına başlayan veli ve öğrencileri okul telaşı aldı. Karasu Elif Kitabevi sahibi Kamil Köse, bu sene okul çantası ile birlikte çantaların ortalama bin TL arasında dolduğunu söyledi. Köse, “Geçen sene çantalar 500 – 600 TL arasında doluyordu. Bu sene ciddi anlamda ürünlere zam geldi. Anasınıfı ve birinci sınıf bir öğrencinin çantası, çantada dahil olmak üzere kaliteli ürün aldıklarında ortalama bin 200 – bin 500 TL arasında doluyor. Çanta olmadan ise ihtiyaçlar yaklaşık bin TL tutuyor” dedi. Köse, sınıf büyüdükçe masraflarında azaldığını belirtti.

 

VELİLER DİKKATLİ OLMALI

Çantaların 200 TL’den başladığını ve 800’e kadar arttığını da söyleyen Kamil Köse, “Çanta bazında bu sene büyük atılım yaptık. İlkokul, ortaokul ve lise totalinde yaklaşık 300-400 çeşit çantamız mevcut. Çok fazla marka ve çeşit var elimizde. Bu sene Elif Kitabevi’nde çanta konusunda hiçbir öğrenci sorun yaşamayacak” dedi.  Marketlerin, kırtasiye malzemesi satmalarını uygun bulmadıklarını bir kez daha dile getiren Köse, “Ürünlerin ne markası belli ne de içeriğinde ne olduğu. Velilerimiz bu konuda dikkatli olmalı. Ucuz diye marketlere akın etmemeli” şeklinde konuştu.

 

ÇOCUKLAR RİSKE ATILMAMALI

Özellikle okul öncesi çocuklar riske atılmamalı, kanserojen içermeyen kaliteli ve güvenilir ürünler alınmalı” diyen Kamil Köse, “Kimse ucuz mal alacak kadar zengin değildir. Ürün bir defa alınmalı ve çocuklar yıl boyu güvenli bir şekilde o ürünü kullanmalı” dedi. Özellikle kırtasiye grubunda 7-8 kat fiyat artışı olduğunu da söyleyen Köse, “Yurt dışı markalı ürünlerde fark çok fazla. Boyama gruplarında da artış var. Totale baktığımızda hemen hemen tüm gruplarda 3 kat artış yaşandı” dedi. Köse, formaların yıl boyunca ellerinde olacağını ve velilerin sezon içerisinde de forma konusunda sıkıntı yaşamayacağını dile getirdi.

 

KALİTELİ ÜRÜNLER

Formaların kalitesi konusunda ince eleyip sık dokuduklarını da belirten Kamil Köse, “Sonuçta formalar ucuz bir ürün değil. Biz velilerimizi düşünerek kaliteli ürünler seçtik ama fiyatı da buna göre belirlemedik. Ürünlerimiz hem kaliteli hem de uygun. Formalarda yıpranma, solma olmaz. Aslına bakıldığında maliyetimiz fazla fiyatımız düşük” dedi. Kamil Köse, “Elimizde sadece Namık Kemal ve Şehit Ferhat Sözer okullarının bir de bazı köy okullarının forması yok. Onun haricinde tüm formalar elimizde mevcut. Veliler bize geldiklerinde çocuklarının tüm ihtiyaçlarını eksiksiz tamamlayabilir. Ayrıca etiket fiyatına forma alan velilerimize kırtasiye ürünlerinde yüzde 20 de indirim uygulayacağız. Kampanyalarımız yıl içerisinde de devam edecek” sözlerini kullandı.