Eğitim

Öğrenciler okula kavuşuyor

 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, yüz yüze eğitim ile ilgili detayları açıkladı. Turhan, “15 Şubat’ta köy okulları eğitime başlayacak, ardından 1 Mart’ta ise 8. ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel okullar yüz yüze eğitim – öğretime başlayacak” dedi.

 

MÜJDELİ HABER

Yüz yüze eğitimle ilgili detaylı açıklamada bulunarak yüzlerce öğrenciye müjdeli haberi veren Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Tuhan, “Köy okulları tüm kademelerde tam zamanlı yüz yüze açılıyor. Anaokullarımızı da tam gün olarak eğitime açıyoruz. Diğer tüm okullar ve sınıflar uzaktan eğitime devam ediyor. 15 Şubat tarihinde köy okullarında öğrenciler okullarına gitmeye başlayacak. 1 Mart’ta ilkokulun tüm sınıf düzeyleri 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflar seyreltilmiş sınıflarda haftada iki gün yüz yüze eğitime, 8. ve 12. sınıflar, seyreltilmiş tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlıyor. Özel gereksinim çocuklar için özel eğitim okulları ve sınıfları açılıyor” şeklinde açıklamada bulundu.

OKULLAR HAZIRLANDI

Veli isteğine göre okullara beyan etmek koşuluyla öğrencinin yüz yüze eğitime katılmama hakkı olduğunu ve öğrencinin devamsız sayılmayacağını ancak müfredattan sorumlu olacağını belirten Turhan, “5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıfların ise ne zaman yüz yüze eğitim ile ders başı yapacağının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Uzun sürenin ardından öğrencilerimiz ile buluşacağımız günün heyecanını yaşıyoruz. Okullarımızın tümü hijyen kurallarına uygun olarak hazırlandı. Öğrencilerimizin sağlığı için mücadele vermeye devam ediyoruz. Öğrencilerimizi çok özledik bir an önce onları okullarda görmek için elimizden gelen mücadeleyi gösteriyoruz” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir