EğitimKarasuKocaali

Öğrenciler münazarada ter döktü

Öğrenciler münazarada ter döktü

Denizköy Ortaokulu öğrencileri Türkçe dersinde münazara yaptı. Kendi aralarında belirledikleri konularda birbirlerini ve izleyenleri ikna etmeye çalışan öğrenciler ortaya koydukları argümanlarla izleyenlerin eğlenceli zaman geçirmesine de neden oldu.

 

İkna etmeye çalıştı

Karasu Denizköy Ortaokulu’nda münazara heyecanı yaşandı. Türkçe Dersi Öğretmeni Tuğba Yüce Kımızoğlu, sınıftaki öğrencilerin kendi arasında tartışmaya imkan sağlayacak konularda birbirini ikna etmeleri için münazara yaptı. “Teknolojinin faydası mı fazladır zararı mı” veya “Çok gezen mi bilir yoksa çok okuyan mı” konularında kendi aralarında kıyasıya tartıştı.

Özgüven kazanıyor

Münazaraların öğrencilerin kişisel gelişimleri açısından azımsanmayacak bir önem taşıdığını söyleyen Denizköy Ortaokulu Müdürü Adem Akçakoyunlu, “Öğrenciler bu şekilde hem özgüven kazanıyor hem de kelime dağarcıklarını sergileme imkanı buluyor. Burada konudan ziyade öğrencilerimizin toplum karşısında konuşabilme yeteneğini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Tuğba Hocamız da bu konuya önem veriyor. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek” dedi.

Öğrenciler kıyasıya birbirini iknaya çalıştı.
İkiye ayrılan öğrenciler toplum karşısında konuşabilme yeteneğini de geliştirdi.