GündemKarasuKocaaliSiyaset

İnanç’a yoğun ilgi

İnanç’a yoğun ilgi

Hayata dokunan sözleri ile bilinen, 7000’den fazla beyti ezbere bilmesi itibarıyla Türk Edebiyatı’nın yaşayan abideleri arasında gösterilen Hayati İnanç, Karasu’ya geldi. Sosyal Gelişim Merkezi’ndeki organizasyona Karasuluların ilgisi de oldukça yoğun oldu.

 

İlgi çekici sohbet

Kendine has anlatımı ile her yaş grubundan hayranı olan ve halen TRT’de ve sosyal medya platformlarında yayınlar yapan Hayati İnanç Karasulularla buluştu. Karasu Belediyesi’nin konuğu olarak ilçeye gelen İnanç’a Karasuluların ilgisi de oldukça yoğun oldu. Geçtiğimiz hafta Sosyal Gelişim Merkezi’nde düzenlenen organizasyonda İnanç, akıcı sohbeti ve kendine has üslubu ile Karasululara hitap etti. Organizasyona katılanlar gece boyunca İnanç’ı ilgi ile dinledi.

İnsana yatırım

Program boyunca “En değerli yatırım insana yapılandır” vurgusu yapan İnanç, klasik eserlerden edindiklerini Karasulularla paylaştı. 7000’in üstünde beyti ezbere bilmesi, edebiyata olan ilgisi ve kendine has anlatımı ile Türkiye’nin hemen her yerinde ilgi gören İnanç, halen TRT’de Can Veren Pervaneler isimli bir program sunuyor. İnanç’ın ayrıca aynı isimle yayınlanmış dört kitabı da bulunuyor.

İlginç hayat öyküsü

Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde sevenleri ile bir araya gelen İnanç, ilginç hayat hikayesine de sahip. Dedesi hacca giden bir ağa tarafından, Medine’den satın alınan ve Muğla’ya getirilen bir köle olan İnanç’ın babası devlet memuru. Dört kardeşin en büyüğü olan İnanç, Türk Edebiyatı’nın yaşayan abideleri arasında gösteriliyor.

Memnun olduk

Program sonunda Hayati İnanç’a çiçek takdim eden Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, İnanç’ın sohbetinden katılımcıların tamamı gibi kendisinin de çok etkilendiğini ifade etti. Sarı, İnanç ile program öncesinde de sohbet etme imkanı bulduklarını ve kendisini ilerleyen zamanlarda yeniden Karasu’da ağırlamak istediklerini ifade etti. Kültür sanat etkinliklerine önem verdiklerini de sözlerine ekleyen Karasu Belediye Başkanı Sarı, önümüzdeki yıl da kültür sanat etkinliklerine ara vermeyeceklerini söyledi.

İnanç’ın katıldığı programa Karasuluların ilgisi yoğun oldu.
İshak Sarı, İnanç’a çiçek takdiminde bulundu.