EkonomiGündemKarasuKocaali

O karar ertelendi

O karar ertelendi

Sakarya Valiliği tarafından kuaförlerin haftanın bir günü kapalı kalması kararlaştırılmıştı. Daha önce bir kez ertelenen kararın 1 Ocak’ta yürürlüğe girmesi planlanıyordu. Uygulamanın başlamasına günler kala karar 1 Temmuz 2023’e ertelendi.

 

Valilik karar vermişti

Daha önce bir kez ertelenen ve 1 Ocak’ta yürürlüğe gireceği duyrulan kuaförlerin haftada bir gün kapalı kalması ile ilgili karar bir kez daha ertelendi. 1 Ocak’ta yürürlüğe girmesi planlanan valilik kararı 1 Temmuz 2023’e ertelendi. Alınan karara göre erkek kuaförleri erkek kuaförleri dükkanlarını pazar günleri, bayan kuaförleri ve güzellik salonları da salı günleri kapatacaktı.

Özel izin

Kuaför ve güzellik salonları, bayram günlerine denk gelen izin süreçleri için izin bağlı bulundukları odadan izin alarak faaliyette bulunabilecek. Ayrıca damat tıraşı gibi özel nedenlerle de izin günlerinde hizmet verilebilecek. Bu durumlar dışında özel günlerde dükkanını açan esnafa ise 2 bin 565 lira para cezası kesilecek. Uygulama yeni bir erteleme olmazsa 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek.

Berberler ve güzellik salonları ile ilgili karar 1 Temmuz’a ertelendi.