GündemKarasuKocaali

Asfalt yok parasını istiyorlar

Asfalt yok parasını istiyorlar

Karasu Belediyesi vatandaşlardan asfalt katılım payı istediğine ilişkin belge gönderdi. Yalı Mahallesi 104 Sokak’ta evi bulunan Şükrü Köse “Sokakta asfaltı göstersinler parasını verelim. Ama sokakta asfalt yok” dedi.

 

Bu neyin parası

İnşaat yaptıkları esnada ruhsat parası çerçevesinde tüm vergilerin kendilerinden alındığını söyleyen Şükrü Köse, “Biz inşaata başlarken tüm paraları ödüyoruz. Ardından da bize asfalt parası adı altında ödeme çıkarıyorlar. Üstelik de bu asfalt 2015 yılında atılmış. Asfalt kalmamış. Şimdi kalkmışlar bizden para istiyorlar. Sokakta kalmamış bir asfaltın parasının istenmesi hangi yasa ile açıklanıyor” dedi.

Vatandaşın üstüne gidilmemeli

İshak Sarı’nın her fırsatta Mehmet İspiroğlu dönemine ilişkin eleştiride bulunduğunu ancak İspiroğlu’nun getirdiği hizmetlerin tahsilatının peşine düştüğünü de sözlerine ekleyen Köse, “Vatandaş zaten zor bir süreçten geçiyor. Ekonomi kötü durumda. Vatandaş geçim sıkıntısı çekiyor. Kalkmışlar vatandaşa geçmişe yönelik fatura çıkarıyorlar. Belediye yönetiminden daha insaflı olmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Şükrü Köse, mahallede asfalt kalmamış parasını istiyorlar dedi.