KarasuKocaali

Darıçayırı’nda dolu dolu program

Darıçayırı’nda dolu dolu program

Darıçayırı Merkez Camii’nde Mekke’nin Fethi etkinliğine katılım yoğun oldu. Cumartesi günü düzenlenen programda birbirinden değerli din adamları ve tasavvuf sanatçısı, katılanlara unutulmaz anlar yaşattı.

 

Adı duyulmuş isimler

Karasu Darıçayırı Mahallesi’nde cumartesi sabah namazı sonrası Mekke’nin Fethi programı düzenlendi. Yılın son günü düzenlenen programa Ayasofya-i Kebir Cami Din Görevlisi Şükrü Asıleren, Tasavvuf Sanatçısı ve Dünya Ezan Okuma Birincisi Muhsin Kara, Kadıköy Modern Camii İmam Hatibi ve Dünya Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Birincisi Habib Deveci, Adapazarı Müftülüğü Şube Müdürü Mustafa Kömü, Davut Turap Karakoç, Tasavvuf Sanatçısı Ahmet Gencer ve Ayasofya-i Kebir Camii Rıdvan Akbaş katıldı.

Sala ile başladı

Yılın son günü düzenlenen program sabah namazı öncesinde başladı. Namaz öncesinde Adapazarı Müftülüğü Şube Müdürü Mustafa Kömü vaazda bulundu. Sabah namazının kılınmasının ardından düzenlenen program sala okunması ile başladı. Darıçayırı Merkez Camii’nin farklı noktalarında bulunan hocalar birbiri ardına sala okumaya başladı. Ardından Kadıköy Modern Camii’nde görev yapan Dünya Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Birincisi Habib Deveci, Kur’an okudu.

Doyurucu oldu

Daha sonra sırası ile ve Dünya Ezan Okuma Birincisi Muhsin Kara, Tasavvuf Sanatçısı Ahmet Gencer ve Ayasofya-i Kebir Camii Rıdvan Akbaş, Ayasofya-i Kebir Cami Din Görevlisi Şükrü Asıleren, Tasavvuf Sanatçısı, Davut Turap Karakoç camiye gelenlere unutulmaz anlar yaşattı. Erkeklerin yanı sıra bayanların da büyük ilgi gösterdiği program sonrasında cemaate cami altında çorba ikramında bulunuldu. Programa katılanlar hem ruhlarını doyurdu hem de karınlarını.

Misafir hocaların içten okuyuşları cemaati etkiledi.
Programa katılanlara çorba ikramı yapıldı.