GündemKarasuKocaaliSiyaset

İnci memnun Sarı temkinli

İnci memnun

Sarı temkinli

Kuzeyden milletvekili beklentisi ile ilgili konuşan eski Milletvekili Ali İnci, “Bu talep son derece haklıdır ve desteklenmelidir” derken Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı Ak Parti kimi aday gösterirse destekleriz. Kuzeyden olsa ne olur güneyden olsa ne olur” dedi.

 

İnci memnun

Kuzey bölgesinden seçilecek noktaya milletvekili talebinin son derece normal olduğunu söyleyen eski Milletvekili Ali İnci, kendisinin de önümüzdeki dönem milletvekili adayı olmak istediğini söyledi. Karasu’da pek çok yatırımı bulunduğunu söyleyen Ali İnci, “Ben aday olursam da Kuzey Bölgesi’nden aday olmuş sayılırım. Onun için de bu girişimi olumlu buluyorum” ifadelerini kullandı.

Sarı: Fark etmez

Konu ile ilgili açıklama yapan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı da, “Sistemde bölgecilik, dar ya da daraltılmış bölge sistemi diye bir şey yok. Bu yüzden Ak Parti’nin çıkaracağı aday ister kuzeyden, ister güneyden, isterse batıdan olsun bizim için fark etmez. Ben genel merkezime tabiyim. Çıkaracakları her adayı sonuna kadar desteklerim” dedi. Sarı Ak Parti olarak en fazla sayıda milletvekili çıkarmak olduğunu söyledi.

Ali İnci: Ben Kuzey’in adayı sayılırım.

 

Sarı: Adayın hangi bölgeden çıktığı önemli değil.