Karasu

O paylaşım tepki çekti

O paylaşım tepki çekti

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı’nın Karasu Spor Salonu önünde odun kestikten sonra “Benden bu kadar şov bitti” şeklindeki sözleri tepki çekti. MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar “Devlet ciddiyeti yok, depremzedelerin acısına ortak olma emaresi yok. Yazıklar olsun” paylaşımında bulundu.

 

Video kaldırıldı

Karasu Spor Salonu önünde deprem bölgesine gönderilmek üzere odun kesildiği esnada Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu tarafından yapılan canlı yayında Kaymakam Ahmet Naci Helvacı’nın kullandığı sözler gündem oldu. Topaloğlu’nun canlı yayında olduğu esnada odun kesen Kaymakam Helvacı, baltayı elinden bırakırken “Benden bu kadar. Şov bitti” cümlesini kullandı. Yayın esnasında durumu fark etmeyen Muhtar Topaloğlu, kısa süre sonra videoyu paylaşım sitesinden kaldırdı.

Tepki aldı

Ahmet Naci Helvacı’nın paylaşımına ilk tepki Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ahmet Ziya Akar’dan geldi. Akar, sosyal medyadan eleştiride bulunarak, “Deprem bölgesine gönderilmek için odun parçalıyor Karasu Kaymakamı. Ortam pür neşe. Bir kaç salvodan sonra şov bitti diyerek gülüşmelere devam. Devlet ciddiyeti yok, depremzedelerin acısına ortak olma emaresi yok. Yazıklar olsun” yazdı. Akar paylaşımına İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ı da etiketledi.

Kaymakam Helvacı’nın görüntüleri il basınında ve ulusal basında yer buldu. Helvacı’ya Akar da tepki gösterdi.