Karasu

Ne derdin var diye sormadılar

Ne derdin var diye sormadılar

Karasu Belediyesi tarafından Cumhuriyet Caddesi’nde yapılan yol çalışmaları tamamlandı. Fakat esnafın mağduriyetine çözüm bulunamadı. Elmacı Tarım İşletmecisi Yasin Elmacı, “Mal indirmeden ve mal yüklemede sorun yaşıyoruz. Ne bizi arayan var ne de derdimizi soran” dedi.

Mallarımızı araçlara yükleyemiyoruz

Cumhuriyet Caddesi’nde Karasu Belediyesi tarafından yapılan yol çalışmaları tamamlandı. Fakat esnafın mağduriyetine çözüm bulunamadı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Elmacı Tarım İşletmecisi Yasin Elmacı, “Burası yapılmadan önce altı şeritli bir yoldu. Bu kaldırım genişletildi. Bisiklet yolu da geniş tutuldu. Ayrıca yol tek yön yapıldı. Güzelleştirmede yaptılar fakat buradaki esnafın mal indirme ve müşteriye mal yükleme gibi sorunlara çözüm bulmadılar. Biz çuvallarla mısır tohumu, arpa tohumu, yulaf tohumu ve gübre satıyoruz. Mallarımızı araçlara yükleyemiyoruz. Dükkanımıza mal indiremiyoruz. Kaldırıma çıksak ceza, bisiklet yolunda duraklasak ceza. Ne yapacağımızı şaşırıyoruz” dedi.

Derdimiz ekmek parası

Açıklamasına devam eden Elmacı Tarım İşletmecisi Yasin Elmacı, “Müşteri arabayı ara sokaklara bırakıyor, biz buradan el arabalarıyla taşıyoruz. Şu an sıkıntılı bir durumdayız. Bunun çözümünü istiyoruz. Derdimiz bisiklet yolu değil en azından buraya duraklama yeri yapılmasını istiyoruz. Ya da Karasu Belediyesi’nin bu konuya bir çözüm bulmasını istiyoruz. Orta yol bulalım bu işi çözelim istiyoruz. Ağaçlarla, bisiklet yoluyla veya güzelleştirmeyle ilgili bir derdimiz yok. Derdimiz ekmek parası. Bunca zaman bizi ne arayan var nede gelip derdimizi soran oldu. Ne belediyeden ne de muhalefetten kimse gelmedi. Bir tek Mehmet Çatalbaş sorunlarımızı meclise taşıdı” şeklinde konuştu.

Elmacı, “Biz çuvallarla mısır tohumu, arpa tohumu, yulaf tohumu ve gübre satıyoruz. Mallarımızı araçlara yükleyemiyoruz” dedi.