Köşe Yazıları

Hasan Kar, “Zalimin sonu yaklaştıkça zulmü artarmış”

Zalimin sonu yaklaştıkça zulmü artarmış

Zulüm kısmak istediğin sesi nara yapar ve bazı ölüler yaşayanlardan daha yüksek sesle konuşur Malcolm X. İyi günler iyi haftalar.

Geçtiğimiz hafta Gazze’yi kaleme almıştık ve Filistin sağlık bakanın verdiği hayatını kaybeden sayısını burada yazmıştık.

Ama geçen haftadan bu yana başta hastane olmak üzere büyük can kayıpları yaşandı. Bu yaşananları nerde nasıl sonlanacağını kestirmek biraz zor karşı tarafta ABD’nin şımarık çocuğu İsrail var. Dünya üzerinde sadece Müslüman ülkelerde protesto olmuyor birçok Batı ülkesi ABD dahil olmak üzere ciddi kalabalık protestolar oldu ve oluyor buna rağmen İsrail kara harekatından bahsediyor çok daha şiddetli bir karşılık vermeden bahsediyor.

Aslında İsrail biz Müslüman ülkelere şunu diyor hepinizin gözü önünde ben burada soykırım yaparım hiç kimse bana karışamaz tabiri caizse ben böyle anlıyorum.

Aslında bir ülke çıkıp gemileri yaksa yani karşılık verse veya bu Arap Ülkeleri Devlet Bahçeli’nin gösterdiği tutumu gösterse veya bu tutuma yakın bir tutum eylem içerisine girseler işin rengi ve şekli değişir.

Düşünsenize bölge ülkeleri toplantı sonrası İsrail’e 24 saat müddet veriyor ne olur sizce bence durur çünkü ABD topa girmez bu vakit yoksa cılız açıklamalar sadece cesaretlendirir bu gibi ülkeleri.

Devlet Bahçeli’nin cumartesi günü Gazze için İsrail’e yönelik yaptığı sosyal medya paylaşımını değerli buldum.

Ciddi anlamda kamuoyundan destek gördüğüne şahit oldum.

Bir ülke insanı bir konu hakkında çoğunluk olarak ortaya bir fikir bir görüş ortaya koruyorsa insanı ve vicdanı bir hususta söz konusu ise Dünya liderlerinin bu duruma kayıtsız kalması kabul edilemez. Buradan başta Sn. Cumhurbaşkanımız olmak üzere Dışişleri Bakanı, Sağlık Bakanı insani diplomasiyi yoğun bir şekilde sürdürüyorlar Sn. Cumhurbaşkanımız birçok ülke liderleri ile görüştü ve görüşüyor yine Sayın Bakanlarımız muhatapları ile birçok ülke ile temas kurdu bu yönde açıklamalara şahit olduk.

Umarım yakın bir süreç içerisinde Gazze için Filistin halkı yararına bir süreç yaşanır ve bu kırılma bağımsız Filistin devletinin kurulmasına sebep olur nasip olur diyelim kendinize iyi bakın iyi haftalar.