Eğitim

Mükemmelliklerini dünyaya kanıtladılar         

 

Karasu’nun başarılı okullarından Zübeyde Hanım Anaokulu, Avrupa Birliği tarafından organize edilen Cood Week etkinliklerine “Bölgesel kültür elçisiyim” ve “Minik ellerde yaşayan müze” adlı projeleri ile katılarak mükemmellik sertifikası almaya hak kazandı.

 

ULUSLARARASI SERTİFİKA

Türkiye’nin dört bir yanından binlerce eğitim kurumunun katıldığı Avrupa Birliği tarafından organize edilen Cood Week etkinliklerine “Bölgesel kültür elçisiyim” ve “Minik ellerde yaşayan müze” adlı projeleri ile katılım sağlayan Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu büyük bir başarıya imza attı. Karasu’nun başarılı okullarından Zübeyde Hanım Anaokulu, Şirinler Sınıfı Öğretmeni Mine Demirci rehberliğinde hayata geçirilen projeler mükemmellik sertifikası almaya hak kazandı.

BÜYÜK BAŞARI

Minik öğrencilerin büyük bir başarıya imza attığını belirten Anaokulu Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, “Şirinler sınıfı öğrencilerimiz Avrupa Birliği kod haftası (cood week) etkinliklerine, kodlama ve gerçek hayat ile ilişkilendirilmiş robotik etkinlikleri ile katıldılar. Yetenekli minikler yaptıkları çalışmalar ile birbirinden renkli ve güzel işler ortaya çıkardı. Projeye katılan 18 öğrencimiz Avrupa’dan gelen mükemmellik sertifikası kazanarak bizleri gururlandırdılar” ifadelerini kullandı.

BECERİLERİ GELİŞİYOR

Avrupa Birliği tarafından düzenlenen Cood Week projesi hakkında bilgi veren Kuba, “Cood Week projesi AB Kod Haftası, kapsamında kodlama ve dijital okuryazarlığı eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde herkesin ayağına getirmeyi amaçlayan bir taban girişimidir. Kodlamayı öğrenmek, çevremizde hızla değişen dünyayı anlamamıza, teknolojinin nasıl çalıştığına dair ufkumuzu genişletmemize ve yeni fikirlerle yenilikleri keşfetmek için becerilerimizi geliştirip kapasitemizi artırmamıza yardımcı olur. Projeye katılarak sertifika almaya hak kazanan öğretmenimiz Mine Demirci’ye teşekkür ediyorum” dedi. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir