Karasu

Muhtarlar Günü kutlandı

 

19 Ekim Muhtarlar Günü, Çarşamba günü Karasu Kaymakamlığı önünde gerçekleştirilen programla kutlandı. Programa, aynı gün içerisinde Ankara’da gerçekleştirilen Muhtarlar Günü programı sebebiyle çok fazla muhtar katılım gösteremedi.

 

MUHTAR, SEÇİLMİŞ DEMEKTİR

19 Ekim Muhtarlar Günü, Çarşamba günü Karasu Kaymakamlığı önünde gerçekleştirilen programla kutlandı. Programa, Ankara’da gerçekleştirilen Muhtarlar Günü Programı sebebiyle çok fazla muhtar katılım gösteremedi. Kaymakamlık binası önündeki Atatürk Büstüne çelenk konulması ile başlayan program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştiren Karasu Muhtarlar Derneği eski Başkanı ve Yassıgeçit Mahalle Muhtarı Türker Tetik, “Muhtarlık kurumu Türk demokrasi tarihi açısından büyük önem taşımaktadır. Zira Türk demokrasisinin ilk seçimleri muhtarlık seçimleriyle başlamıştır. “Muhtar, seçilmiş demektir” diye konuştu.

 

ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Karasu Yassıgeçit Mahalle Muhtarı Tetik, “Devlet teşkilatının kılcal damarlarını oluşturan muhtarlık camiasının seçilmiş temsilcileri olarak, devlet ve vatandaş arasındaki toplum bütünlüğünün saplanmasında ve kamu düzeninin yerine getirilmesi konusunda muhtarlar olarak üzerimize düşen görevin bilincindeyiz” dedi. Tetik, “19 Ekim Muhtarlar Günü’nün her yıl resmi törenle kutlanacak olması vesilesi ile bizlere bu sevinç ve gururu yaşatan Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere herkese ilçemizde görev yapmakta olan 40 muhtarımız adına şükranlarımı sunuyorum” dedi. (HABER: Sündüz Andoğlu)