EğitimKarasuSakarya

Karasu’dan 6 takım sergide yer aldı

 

Teknofest 2022’de finalist olan ve dereceye giren Karasu’dan 6 takım Sakarya Rüzgarı Proje Sergisi’nde yer aldı. Geniş katılımla gerçekleşen sergide Karasulu öğrencilerin hazırladığı projeler dikkat çekti.

 

VALİ’DEN ÖDÜL

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse ve İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile birlikte, Teknofest 2022’de finalist olan ve dereceye giren takımların yer aldığı Sakarya Rüzgarı Proje Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Kaldırım, Teknofest 2022 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde Sakarya’yı temsilen farklı kategorilerde dereceye giren eserleri inceleyerek eserler hakkında bilgi aldı. Başarılarından dolayı okul müdürleri, proje sorumlusu öğretmenleri ve öğrencileri tebrik ederek ödüllendirdi.

 

KARASU’DAN 6 TAKIM

İlçemizden finale kalan ve ilimizi Teknofest 2022’de temsil eden 6 takımımız da sergiye katıldı” diye konuşan Karasu Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Başarı belgelerini Sakarya Valisi Kaldırım’ın elinden alan okul idarecileri, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu. Turhan, “Böyle büyük bir yarışmaya proje gönderip finale kadar kalmak büyük başarı. Bu başarı göğsümüzü kabartıyor. İnanıyorum ki bu başarımız öğretmen arkadaşlarımızın da yardımıyla her yıl katlanarak artacak ve Karasu olarak başarımıza başarı katacak” dedi.

 

PROJELER ANLATILDI

Sergide Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Servan Sever ve takımı, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mehmet Çiftçi ve takımı, Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Ayşe Gökalp ve takımı, Coğrafya Öğretmeni Emrah Bostan ve takımı, Karasu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mustafa Arslanoğlu, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Soner Usta ve takımı, Ferhat Erdoğan ve takımı projelerini anlatarak katılımcılara sunum yaptı.