GündemKarasuKocaaliSakaryaSiyaset

Mobbingden attığımız kimse yok

Mobbingden attığımız kimse yok

Karasu Belediye Meclisi’ne BBP’li Mehmet Çatalbaş’ın sorduğu soruya yanıt olarak başlıktaki ifade verildi. Karasu Belediyesi’nden İshak Sarı imzası ile gönderilen yanıt yazısında, “Mahkemeye mobbing dolayısıyla başvuran yok. Bizim de Belediye’den mobbing uygulayarak attığımız kimse yok” denmiş oldu.

 

“Kaç kişiyi attınız” demişti

Büyük Birlik Partisi Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş’ın ocak ayı meclisinde yönelttiği “Karasu Belediyemizden sözleşmeli ve kadrolu işçilerimiz ve memurlarımız, şirkette çalışanlarımız hulasa 1 nisan 2019 tarihinden sonra çıkan ve çıkartılan mobbing ve performans uygulaması adı altında çıkartılan ve ayrılmak zorunda kalan personellerimiz kaç kişiydi” şeklindeki soruya İshak Sarı imzası ile yanıt verildi. Yanıtta özetle “Mobbing uygulayarak kimseyi atmadık” denildi.

Cevap şu şekilde

Çatalbaş’ın sorusuna gönderilen yanıt yazısında, “İlgili tarih ve sayılı soru önergenize 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 26. Maddesi gereğince yazılı cevap verilmesi için konu İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne havale edilmiştir. Yapılan incelemede iş akdi feshedilen ya da görev yapmakta olan hiçbir çalışanımızın Belediyemize karşı açmış olduğu sizin tabirinizle mobbing davası bulunmamaktadır. Dolayısıyla mobbing sebebi ile işten ayrılmak zorunda kalan bir çalışanımızın olmadığı açıktır” denildi.

Tatmin edici değil

Çatalbaş soru önergesinin yanıtı olarak gönderilen yazının kurum ciddiyetinde uzak olduğunu ifade ederek, “Bu arkadaşlar yaptıkları işi ne kadar hafife aldıklarını göstermişler. Mobbingin belgesi olmayacağına göre bu arkadaşlar kendilerini aklayacak bir dayanak bulmuşlar ve yanıtı da vermiş olmak için vermişler. Kanuni açık bulmanız ve kanunlar karşısında aklanmanız belki mümkün olacaktır, ancak toplum nezdinde ve vicdanlarda aklanmanız mümkün olmayacaktır” ifadelerini kullandı.