GündemKarasuKocaaliKöşe Yazıları

Kuzey Bölgesi mi

Kuzey Bölgesi mi

Sebep sonuç ilişkisi her zaman her yerde yüzde yüz sonuç vermeyebilir. Bu sonuç karşısında ikna olmayabilirsiniz.

Bu da gayet normaldir ama hep yaptığımız bir şey vardır aslında. O da durum tespiti ve insan genel manada bu durumu kendi ile yüzleşmesi olarak adlandırmak doğru olur. Resmi olmayan tarihe göre üç aşağı beş yukarı seçim tarihi belli oldu diyebiliriz. Önümüzdeki süreçte haftalarda resmi tarihte belli olur hayırlısı olsun inşallah. Bu yıl özellikle kuzey bölgesi diye bir cümle dolaşır oldu evet kuzey bölgesi bizim ilçemiz karasu doğrudur. Hatta en son ilçemiz olarak Nezir Aydın milletvekili olup mecliste iki dönem yer almıştı.

Sonrası mı? Sonrası hep Karasu hariç ama yine kuzey bölgesinden milletvekili çıktı. Yer aldı Meclis’te.

İsim isim gitmeme gerek bundan iki dönem üç dönem dört dönem geriye gidin bakın Ferizli ve Kocaali’yi görebilirsiniz dedim ya Karasulu olarak yokuz. Neden yokuz niye yokuz sorusu çok farklı bir bakış açısı ile analiz edilebilir yorum yapılabilir ama bir birey bir vatandaş olarak kuzeyden bir vekil çıkması güzel olur bunca yıl çıktığı gibi ama Karasu’dan da bir vekil çıkması güzel olur Nezir Aydın’dan beri çıkmadığı için. “Kuzey kuzey” dillendirilirken Karasu’ya haksızlık yapmamak gerekir.

“Bu topraklarda doğup, bu topraklarda büyüyüp, bu toprakların ekmeğini yemiş biri olarak halel getirmemek gerekir” diye düşünüyorum.

Şu an resmi olarak milletvekili aday adayı yok. Gayrı resmi olarak sizlerin de malumunuz duyduğunuz isimler üzerinde konuşmalar yapılıyor.

Herkes kendi değerlendirmesini yaparak olaya bakış açısı getirecektir. Kuzey için hayırlara vesile olsun. Karasu için hayırlara vesile olsun, diyelim. Bu konu üzerinde daha çokça konuşuruz. Önümüzdeki haftalar hatta aylar daha da şekillenir yine oturur yine  konuşuruz.

2023 yılında af bekleyenlerin gözü aydın. Hangi tarih baz alınacak göreceğiz. Vergi affını bekleyen vatandaşların sevineceği haber yakındır. Birçok haberde yer alan kaynağa göre maliyeye olan vergi borçları henüz kesinleşmemiş veya dava sürecinde olan cezalar, kredi yurtlar kurumu öğrenim kredileri, motorlu taşıt vergileri, trafik cezaları, nüfus cezaları, askerlik cezaları, otoyol ve köprülerden kaçak geçiş ücretleri ve cezaları, gümrük cezaları, sosyal güvenlik kurumu tarafından takip edilen sigorta pirim GSS cezalarını kapsayan af önümüzdeki haftalar şekillenir bundan yararlanacak istifade edecek olanlara hayırlı olsun. Kendinize iyi bakın.

Hoşça kalın.