EğitimKarasu

Miniklerden camiye ziyaret

 

Karasu Özel Zeliha Anaokulu Değerler Öğretmeni Saliha Sarımert’in “Camilerimizi tanıyalım” etkinliği kapsamında okulun minik eller sınıfı öğrencileri Karasu Merkez Camii’ni ziyaret etti.

 

EN GÜVENİLİR EV

Karasu Özel Zeliha Anaokulu Öğretmeni Saliha Sarımert’in “Camilerimizi tanıyalım” etkinliği kapsamında okulun minik eller sınıfı öğrencileri Karasu Merkez Camii’ni ziyaret etti. Minik öğrencileri büyük bir sevinç ve heyecanla karşılayan Merkez Camii İmam Hatibi Hafız Ali Sarımert, öğrencilerin dualarını ve ilahilerini dinledi. Sarımert minik öğrencilerin cami içerisinde oynadıkları oyuna katılarak eğlenceli dakikalar geçirdi. Sarımert program sonrasında öğrencilere hazırladığı ikramlıkları verdi. Sarımert, “Camilerimiz, en küçüğünden en büyüğüne herkese açık olan en güvenilir evdir. Bilhassa bugün minik öğrencilerimizin ziyaretleri boyunca taşıdığı heyecan ve sevince şahit olmak bizleri çok daha mutlu etti” ifadelerini kullandı.

 

DEĞERLİ BİR ANI KAZANDIRDIK

Sarımert, “Büyük bir özveriyle bu ziyareti tertip eden öğretmenimiz Saliha Hanım’a, ilgileri ve katılımıyla bizi yalnız bırakmayan Özel Zeliha Anaokulu Müdürü Halit Er’e ve eşlik eden diğer öğretmen arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi. Değerler Öğretmeni Saliha Sarımert, öğrencilere ilahiler söyletti. Saliha Sarımert, “Dinimize dair pek çok kavramı hissederek ve sevdirerek öğretme gayemizi camimizi bizzat ziyaret ederek daha etkili hale getirmiş olduk. Okulumuzda öğrendiğimiz duaları Ali Hocamızın eşliğinde camide de okuyan minik öğrencilerimize birçok açıdan değerli bir anı kazandırdık. Ziyaretimizin sonunda da bir avuç mutluluk adını verdiğimiz tatlılar ile bizi uğurlayan sevgili eşim Ali hocamıza misafirperverliği için çok teşekkür ederim. Öğrencilerimizin merakı, heyecanı ve sevincinin hep daim olması dileğiyle” ifadelerini kullandı. (HABER: Bahar Kaya)