Karasu

Minibüs hattı oluşturuldu

 

Koronavirüs salgını nedeniyle Sakarya Ulaşım Daire Başkanlığı İhtisas Komisyon Toplantısı Telekonferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Toplantı sonrası açıklamada bulunan Karasu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kerim Uyar, Karasu’nun mahallelerinde yeni minibüs hattı oluşturulduğunu belirtti.

 

ÖNEMLİ KARAR

Karasu’nun belirli mahallelerinde bulunan vatandaşların en büyük sorunu olan ulaşım sorununa çözüm bulundu. Hafta içi koronavirüs salgını nedeniyle Sakarya Ulaşım Daire Başkanlığı İhtisas Komisyon Toplantısı Telekonferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Toplantıya Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Ağun, Karasu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kerim Uyar, Sakarya Büyükşehir Belediyesi UKOME Başkanı, Sakarya Trafik Şube Müdürü ve Sakarya İl Milli Eğitim Şube Müdürü katıldı. Önemli açıklamaların bulunduğu toplantıda Karasu ön planda tutularak önemli kararlara imza atıldı.

SORUN ÇÖZÜLDÜ

Telekonferans yöntemi ile gerçekleştirilen toplantı sonrası müjdeli haberi veren Karasu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kerim Uyar, “Karasu’nun Paralı ve Karanlıkdere Mahallesi’nde kanayan yara haline gelen ulaşım sorunu uzun çabalarımız sonucu çözüldü. Paralı Mahallesi’nde mevcut bir minibüs hattı vardı fakat yetersiz geliyordu. Karanlıkdere Mahallesi’nde ise minibüs güzergahı yoktu. Yaptığımız görüşmeler sonucu Karanlıkdere Mahallesi’nde minibüs güzergahı oluşturuldu. Paralı Mahallesi, Esentepe mevkii ve Karanlıkdere Mahallesi’ndeki vatandaşların ulaşım ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde minibüs hattı oluşturuldu. Her gün düzenli sefer gerçekleştirilecek” dedi.

YENİ GÜZERGAH

Karasu motorlu taşıtlar sürücü kursu güzergahlarında da değişiklik yapıldığını belirten Uyar, “Karasu Motorlu Taşıtlar sürücü kursu güzergahı belirlendi. Alınan karar neticesinde sürücü kursu güzergahı Karasu Aziziye Mahallesi Şehit Atıf Ödül Caddesi 543 nolu sokağın MTSK güzergahına dahil edildi. Güzergah Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nden eski Karasu Devlet Hastanesi yoluna kadar uzatıldı. Yeni almış olduğumuz kararlar tüm sürücü kursu adaylarına ve tüm Karasu halkına hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Önümüzdeki günlerde yapacağımız görüşmeler neticesinde Karasu halkımıza müjdeli haberler vermeye devam edeceğiz. Tüm sorunları gidereceğiz” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir