Belediye esnafı sıkıştırıyor

 

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, Karasu Belediyesi yöneticilerinin halkın sorunlarını dinlemek yerine sürekli resim çekilmekle meşgul olduğunu belirtti. Sarıoğlu, “Pandemi sürecinde halkın sorununu dinlemeyen belediye esnafa her gün ceza makbuzu yolluyor” diye konuştu.

 

RESİM ÇEKİLMEKLE OLMAZ

Karasu Belediyesi yöneticilerinin halkın içine karışıp sorunlarını tespit etmek yerine yollarda ve greyder önünde resim çekilip sürekli paylaşım yapmakla meşgul olduğunu belirten İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, “Ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de ekonomik sıkıntılar devam ediyor. Peki, ilçemiz Belediyesi bu konuda duyarlı mı? İyi Parti Karasu İlçe Başkanlığı olarak elimizden geldiğince bireysel yardımlar yapıyoruz ve yapmaya devam ediyoruz. Her gün bizlere ulaşıp “İş konusunda yardımcı olur musunuz?” diyen onlarca işe muhtaç vatandaşımız var. Evini geçindiremeyen, bir ekmeğe muhtaç olan, kirasını, faturalarını ödeyemeyen insanımız var. Peki, bu konuyla alakalı Karasu Belediyesi’nin yaptığı bir çalışma var mı? Greyder önünde resim çektirince vatandaşa destek olunmuyor. Vatandaşın cebinden çıkan parayla yapılan hizmetlerle resim çektirince vatandaşın karnı doymuyor” dedi.

ÇÖZÜM BULUNMALI

Koronavirüs salgınından dolayı dükkanını açamayan onlarca vatandaş varken Karasu Belediyesi’nin esnafa sürekli borç makbuzu yollayarak kişilerin sıkıştırıldığını belirten Sarıoğlu, “Dükkanlarını açamayan onlarca esnafımız var. Peki, bu esnafların sorununu dinleyen var mı? Esnafın derdini dinleyen, çözüm üretmeye çalışan bir belediyeye sahip olmak isterdik, aksine zabıta ekipleri gezip ruhsat alamayan esnafa ceza yazıyor. Belediyeye borcu olan esnafı sıkıştırıp alacak tahsili talep ediliyor. Bu zorlu süreçte belediye halkın ve esnafın yanında olmalı sorunları tespit edip imkanlar dahilinde yardımcı olmalı” şeklinde açıklamalarda bulundu.

HALKTAN KAÇILMAMALI

Koronavirüs tedbirlerinin devam edildiği bu günlerde sırt sırta verilmesi gerektiğini ve esnafın yanında olarak hiçbir şey yapılamıyorsa en azında sorunların dinlenmesi gerektiğini belirten Sarıoğlu, “Borç bunları yapmak için bahane değil. Karasu Belediyesi bünyesinde bir birim kurup ihtiyaç sahibi aileleri muhtarlar, gazeteci arkadaşlar, ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşları vasıtası ile tespit edilip ihtiyaçları bir nebze olsun giderilmeli. Askıda ekmek, fatura, gıda ve kira yardımı yapabilir. Giderilmiyorsa en azından sorunlar dinlenilmeli. Önemli olan halkın içinde olmak onları dinlemek onlarla dertleşmek halk ile samimi olmak. Unutmayalım yerel yönetimler çözüm üretmek için vardır. Aksi halde milletin iradesi ile sahip oldukları tüm imkan ve olanakları yine milletin iradesi ile kaybedeceklerdir” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.