Eğitim

Destan yazarak tarihe geçtiler

 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, koronavirüs salgın sürecinde ilk günden itibaren ihtiyaç duyulan maske, dezenfektan, koruyucu önlük ve benzeri tıbbi malzeme üretimiyle Karasu’da ki meslek liselerinin adeta destan yazdığını belirtti.

 

FABRİKA GİBİ ÇALIŞIYORLAR

Koronavirüs salgınının ilk gününden itibaren Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin birer fabrika gibi çalışarak sürecin kahramanları olduğunu belirten Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Koronavirüs salgınında Karasu’daki meslek liseleri ilklere imza attı. Koronavirüs salgın sürecinde ilk günden itibaren ihtiyaç duyulan maske, dezenfektan, koruyucu önlük ve benzeri tıbbi malzeme üretimiyle Karasu’da ki meslek liseleri adeta destan yazdı. Dezenfektan ve maske üretiminde Sakarya’da üretime ilk başlayan okul olan meslek liselerimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

ÜRETİM DEVAM EDİYOR

Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi Alanı Kimyasal Temizlik Ürünleri Üretim Atölyesindeki faaliyetlerin devam ettiğini belirten Turhan, “Koronavirüs salgın sürecinde eğitimcilerimiz ve öğrencilerimiz üretime aralıksız devam ediyor. Makine ve cihaz donanımı bakımından günlük 10 ton üretim kapasitesi olan atölyede, yüzey dezenfektan, el dezenfektanı, yüzey temizleyici, konsantre çamaşır suyu, çamaşır suyu, kolonya üretimi, dezenfektan stantları ve yüz sperlikleri yapılmaktadır. Tüm il ve ilçelere dağıtılan ürünler memnuniyetle kullanılmaktadır” şeklinde açıklamada bulundu.

İLK KARASU BAŞLADI

Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde üretilen maskelerle, maske ihtiyacının yarı yarıya karşılandığını belirten Turhan, “Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi maske üretiminde Sakarya’da üretime ilk başlayan okullar olarak ilimizde bir üs haline geldi. Lisemiz tam 769 bin 271. tek kullanımlık cerrahi maske üretimi yaptı ve üretime devam etmekte. Ek olarak yıkanılabilir maske, yıkanılabilir çocuk maskesi, tek kullanımlık yatak çarşafı ve tek kullanımlık sedye örtüsü üretimi de yapmaktadır. Kayıtlara ilk üretim yapan meslek lisesi olarak geçen öğrencilerimizi ve eğitimcilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Yapılan çalışmalarla salgın sürecinin daha rahat atlatılmasını sağladılar” dedi. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir