EkonomiKarasu

Kuzey Fundux’le marka olacak

 

S.S Kuzey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ali Uğur, Kuzey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin sekizinci yılında fındık kavurma üretimine başladığını belirtti. Uğur, “Kooperatifimizde kavurduğumuz fındıklar, Fundux adı altında raflarda yerini aldı” dedi.

 

PARALI’DA DEV SİSTEM

Kuzey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin sekizinci yılında fındık kavurma üretimine başladığını belirten S.S Kuzey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ali Uğur, “2013 yılında temelini attığımızın ve bugün üretir hale getirdiğimiz kooperatifimiz, 100 ortağı ve yönetim kurulumuzun katkısı ile bir ilke imza attı. 2019 yılında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na verdiğimiz projemizin kabul görmesinin ardından ortaklarımızın fındığını değerlendirmeye başladık. 2013 yılında Karasu Paralı Mahallesi’nde temelini attığımız kooperatifimizi bugün kendi ayaklarının üstünde duran ve kendi kendine yeten bir kurum haline getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

RAFLARDA YERİNİ ALDI

Karasu Paralı Mahallesi’nde bulunan kooperatifin çok iyi noktalara geldiğini belirten Uğur, “Her yıl fındık hasatında yaklaşık 600 ila 700 ton fındık alımını gerçekleştirmekteyiz. En büyük hedefimiz olan üreticiden tüketiciye ve aynı zamanda üreticimizi söz sahibi yapabilmenin gururunu yaşamaktayız. Sekiz yılda üreticilerimizi her fırsatta seminerler vererek bilinçlendirdik. Ortaklarımızın fındık bahçelerinin toprağını tahlil yaptırarak daha verimli olabilmelerini sağladık. Bugün ise gelmiş olduğumuz noktada fındık kavurma makinalarını kooperatifimize kazandırarak ilk üretime başlamış bulunmaktayız. Kooperatifimizde kavurmuş olduğumuz fındıklar Fundux adı altında raflarda yerini aldı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir