Sakarya

Fısıltı Gazetesi

Yenihaber artık Balcı’nın

Yenigün Gazetesi’nin sahibi Halil İbrahim Balcı medya sektöründeki büyümesini sürdürüyor. Sakarya Yenigün ve Sakarya Halk’ın ardından Canadalı Medya bünyesindeki Sakarya Yenihaber’i de aldı. Hafta başından bu yana Sakarya Yenihaber Ne-Gü Yayıncılık bünyesinde yayın yapıyor. Aynı kurum bünyesinde yayın yapan Sakarya Life dergisi de bundan sonra yayınlanmayacak. Kocaali İyi Parti Belediye Meclis Üyeliğinden istifa eden Turan Kalfa, Sakarya basın sektöründen bu şekilde çekilmiş oluyor.

 

Üçü bir arada

Pazar günü Sakarya Kuzey Gazetesi Yazarı Münir Ali Kara ve CHP Karasu Belediye Meclis Üyesi Mehmet Genç ile ilgili geniş bir açıklama yayınlayan Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, Karasuspor’un sezon açılışında bu iki isimle karşılaştı. Takımın geçişi sırasında tribünde yan yana duran üç isim enteresan bir görüntü sergiledi. Karakaş, Genç ve Kara açılış boyunca sık sık birbirine göndermelerde bulundu.

 

Anahtarı teslim ediyor

Pandemi sürecinde kapalı kalan kahvehaneler iki yolu deniyor. Bunlardan bir tanesi anahtarı mal sahiplerine iade edip dükkanlarını kapatmak. Daha dirençli olanlar ise kahvehane ruhsatını çay ocağına çevirip yakındaki esnafa hizmet ederek ayakta kalmayı deniyor. Süreç içinde vergi ve sosyal güvenlik giderleri devam eden esnaf kendince bu şekilde çözüm bulmuş. Pandemi sonrasında çay ocağı ruhsatının yeniden kahvehaneye çevrilmesi söz konusu olacak gibi.

 

Muhtarlar hariç kongre serbest

Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik olağanüstü kongreye gitme kararı almış ve yeni kongrede aday olmayacağını ifade etmişti. Ancak Ak Parti Sakarya İl Kongresi geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Bu şekilde giderse Muhtarlar Derneği Kongresi olağan zamanında gerçekleşecek gibi.

 

Cengiz Bakan yönetimde

Bir dönemin Ak Muhalifleri arasında yer alan ve bir sonraki dönem Ak Parti Karasu İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Cengiz Bakan bu dönem de Ak Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Görevde olduğu her dönem Ankara Delegesi olan İshak Sarı bu dönem delegeliği Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit’e devretti. Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Ersan Demir ise Üs Kurul Yedek Delege olarak seçim listesinde yer aldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir