KarasuSiyaset

MHP işten çıkarılanları dinledi

 

Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara ve MHP’li Belediye Meclis Üyeleri, Karasu Belediyesi tarafından iş akitlerine son verilen isimlerle bir araya geldi. Toplantıda Kara ve Belediye Meclis Üyeleri işten çıkarılanların talep ve beklentilerini dinledi.

 

SİYASET YAPMIYORUZ

Perşembe günü Karasu Belediyesi tarafından iş akitleri sonlandırılan işçilerle bir araya gelen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara ve Belediye Meclis Üyeleri işçilerin beklentilerini dinledi. Buluşmanın siyasi bir amaç olmadığını dile getiren İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Biz toplumun her kesiminin sorunları ile ilgilenmek zorundayız. Bu ayrı bir mesele. Ancak bu görüşmemiz siyasi bir çalışma değildir. Arkadaşlarımızın yaşadıkları sorunlar ile zaten yakından ilgileniyoruz. Bugün bir araya gelmemiz dertleşmeden ibarettir” ifadelerini kullandı.

 

BEKLENTİLERİ NOT ALDI

Toplantıda iş akitlerine son verilen isimlere tek tek söz veren Kara, her söyleneni not aldı. Ardından bu notları ilgililer ile paylaşacağını ve bundan sonra benzer sorunların yaşanmaması adına gerekli adımları atacağını söyledi. Kara, “Biz insanların ekmekleri üzerinden siyaset yapacak karakterde değiliz. Bizi bu şekilde nitelemeye kalkanlar kendi yapılarını ortaya koymaktadır. Biz dün de bu kardeşlerimizin sorunları ile ilgilendik, bugün de bunu dert ediyoruz. Bu toplantıyı siyasetle ilişkilendirenler iyi niyetlerini ve kendilerini sorgulamalıdır” dedi.

 

SORUMLULUĞUMUZ VAR

Gerek yerel gerekse genel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın kazanması için gayret ettiklerini sözlerine ekleyen Başkan Kara, “Bizim üstümüzde bir vebal olduğunu biliyor ve buna göre hareket ediyoruz. Vatandaşın derdi ile dertlenmemiz normaldir. Bu buluşmanın Cumhur İttifakı’na zarar vermesi söz konusu değildir. Aksine İttifak’ın gereği olarak aksayan noktaları tespit edip ilgililere aktarmak bizim asli görevimizdir” ifadelerini kullandı.