KarasuSpor

Lüfer yakalama yarışması tamamlandı

 

Türkiye’nin hemen hemen her ilinden olta balıkçılarının katılımıyla gerçekleşen Ulusal Lüfer Yakalama Yarışması, bu yıl ikinci kez düzenlendi. Pazar günü Karasu Yenimahalle’de gerçekleşen yarışmada, en büyük balığı tutan kişilere ödüller verildi.

 

BİRÇOK İLDEN KATILIM

En son 2019 yılında yapılan Ulusal Lüfer Yakalama Yarışması, bu yıl Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Karasu Olta Balıkçıları Derneği’nin ortaklaşa çalışması sonucu yeniden yoğun katılım ile gerçekleşti. Pazar günü Yenimahalle deniz feneri ile liman arasında kalan bölgede gerçekleştirilen yarışmaya, Samsun, Eskişehir, Yalova, İstanbul, Sakarya, İzmir, Bursa gibi illerden olta balıkçıları katıldı.

HEM GEZİ HEM YARIŞMA

Cuma gününden itibaren, ülkenin birçok yerinden gelen olta balıkçılarının ağırlanmasıyla başlayan yarışma sürecinde balıkçılar, kumsal bölgesine kurulan çadırlarda konakladı. Katılımcılara ilçenin doğal güzelliklerinin gezdirilmesiyle başlayıp Pazar günü yapılan yarışma ardından son bulan organizasyonda başarılı olan balıkçılar ödül sahibi oldu. Ödüller en büyük balığı tutan balıkçılara verildi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Yarışma sonunda en büyük lüfer balığını yakalayarak birinciliğe hak kazanan Yunus Emre Şeker ödülünü Karasu Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş’tan alırken, ikinciliğe hak kazanan Mehmet Oğuz Bayramoğlu ödülünü İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç tarafından aldı. Kadınlar kategorisinde de birinci Melike Şaylan olurken, yarışmanın en genç katılımcısı Ali Samet Sivişoğlu oldu ve ödülünü Karasu Olta Balıkçıları Derneği Başkanı Mehmet Bingül tarafından aldı. Tuğçe Erdem