Soru işaretleri devam ediyor

 

Karasu Pazarcılar Derneği Başkanı Halit Yavuzyiğit, Karasu Halk Pazarı ile ilgili problemleri dile getirdi. Kış ayında Perşembe pazarının kurulup kurulmayacağı konusuyla ilgili hala soru işaretleri olduğunu ve pazarın sadece yaz sezonunda değil de 12 ay boyunca kurulması için Belediye’yle iletişime geçtiklerini belirten Yavuzyiğit, pazarın temizliğiyle alakalı problemleri de açıkladı.

 

12 AY BOYUNCA KURULMALI

Karasu’da sadece yaz sezonunda iki gün kurulan halk pazarının, sezonun bitiminden sonra Perşembe günleri yeniden kurulup kurulmayacağı konusu gündeme gelmeye başladı. Halkın ve pazar esnafının isteğinin 12 ay boyunca hem pazartesi hem de Perşembe günü kurulmaya devam edilmesi yönünde olduğunu söyleyen Karasu Pazarcılar Derneği Başkanı Halit Yavuzyiğit, “Biz pazarın Perşembe günleri kurulmaya devam etmesini istiyoruz ancak belediye bu ay sonunda kapatmamız gerektiğini söylüyor. Bu konuyu belediyeyle istişare etmeye devam edeceğiz, en azından 1 ay daha uzatabilsek   bizim için daha iyi olacak. Keşke 12 ay boyunca açık kalmasını sağlayabilsek, pazarın Karasu’ya faydasını fazlasıyla görüyoruz” şeklinde konuştu.

TEMİZLİK KONUSUNA DESTEK

Halk pazarının temizliğiyle ilgili problemlerin de olduğunu da belirten Halit Yavuzyiğit, bu konunun göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi. Yavuzyiğit, “Burası tapuda dükkan olarak görünüyor. Dükkanlar ÇTV ( Çevre Temizlik Vergisi) verir ve dükkanlar temizlenir. Biz hem temizlik vergimizi hem de işgaliyemizi ödememize rağmen temizlik konusunda hala sıkıntılar yaşıyoruz ve her şeye yetmemiz mümkün değil. Bakıldığında pazarda sürekli çöpler ve pislikler var. Temizlik için ceza bile ödüyoruz” dedi ve bu konuda belediyenin desteklerini beklediklerini ekledi. Yavuzyiğit, pazardaki bazı mazgalların kırıldığını belirterek tehlike arz ettiğini de sözlerine ekledi. Tuğçe Erdem