Kurudere turizme kapılarını açıyor

 

Karasu Kurudere Mahallesi’nde bulunan Çağlayan Şelalesi, doğal güzelliği ile bu yıl yerli ve yabancı turistler tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Huzur ortamıyla tarihi güzellikleri ön plana çıkan şelale, Karasu Belediyesi’nin ve Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün projeleri ile turistlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

 

KARASU’NUN GİZLİ ŞELALESİ

Karasu’da, sağlanan huzur ve güven ortamı meyvelerini vermeye devam ediyor. Yerli turistlerin akın ettiği Kurudere Mahallesi’ndeki tarihi Çağlayan Şelalesi, mahallenin tarihi dokusunun arasına gizlenmiş tabiat güzellikleri, doğa ve fotoğraf tutkunlarını bölgeye çekiyor. Yüzlerce yerli turistin hedefi olan Çağlayan Şelalesi, turistler tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Özellikle kalabalık şehir ortamında sıkılanların uğrak noktası olacak Çağlayan Şelalesi, tarihiyle de ziyaretçilerini büyüleyecek.

PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

Karasulu vatandaşlar ve bisikletçiler tarafından bahar aylarında sık sık ziyaret edilen Çağlayan Şelalesi, Karasu Belediyesi ve Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından başlatılan proje ile bölgede sağlanan huzur ile turistlere de kapılarını açmayı hedefliyor. Kurudere Mahallesi sakinleri, bölgede bulunan tarihi yapılar ve doğal güzellikleri, dağların arasına gizlenmiş elmas olarak değerlendirirken, şelalenin turizme kazandırılmasını istiyor. Dağların arasına gizlenmiş, ilk ve sonbahar aylarında yeşil ile sarı tonlarının ahengiyle görenleri büyüleyen şelalenin tanıtımı için başlatılan proje ile Kurudere milyonlara tanıtılırken aynı zamanda Çamdağı’da turizme kapılarını açmış olacak.

PROJE DETAYLARI AÇIKLANDI

Kurudere Mahallesi Çağlayan Mevkii’ne yapılacak projenin detayları hakkında bilgi veren Karasu Kurudere Mahalle Muhtarı Hasan Emanet, “Karasu Belediyesi, Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü’nün önderliğinde başlatılan proje ile mahallemizi turistlere tanıtacağız. Proje kapsamında Çağlayan mevkiinden Çamdağı’na 14 km yürüyüş yolu olacak ayrıca yol güzergahında çay bahçesi ve piknik alanları mevcut olacak. Turistlerin rahatı için tüm konfor düşünülecek ve yol güzergahında tüm ihtiyaçlarını giderebilecekler. Özellikle turistlerimizi mahallemizin tarihini bilen turistler eşliğinde Çamdağı’nı tanıtacağız. Temmuz ayında başlayacak projemiz Orman Bölge Müdürlüğü tarafından da onaylandı” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı