Kocaali’de pes dedirten olay

 

Kocaali Karapelit Mahallesi’nde bulunan yaklaşık 12 dönüm fındık bahçesi kimliği belirsiz kişiler tarafından toplandı. Hasat yapmak üzere bahçeye giden bahçe sahipleri şoka uğradı.

 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olay geçtiğimiz hafta içi Kocaali Karapelit Mahallesi Abazadüzü Mevkii’n de meydana geldi. Yaklaşık 12 dönüm fındık bahçesi kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce toplandı. Alınan bilgiye göre bahsi geçen bölgede bulunan yaklaşık 12 dönümlük fındık bahçesine hasat yapmak üzere giden bahçe sahipleri fındıklarının toplandığını görünce şoka uğradı. Fındık toplamak üzere gittikleri bahçede başak yapan bahçe sahipleri olayın ortaya çıkması üzerine durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine bahçeye giden jandarma ekipleri konu ile ilgili inceleme yaptı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

FINDIK TOPLANMIŞ

Bahçe sahipleri Şükriye Örs, Nazife Albayrak, Zahide Gök, Fatma Dübüş ve Ömer Örs bahçeye gelen inceleme ekiplerine mağduriyetlerini anlattı. Olayla ilgili konuşan bahçe sahiplerinden Ömer Örs bahçenin toplandığını görünce şoka uğradıklarını söyledi. Örs “Yaklaşık 12 dönümlük bu bahçe bize babamızdan kaldı. Uzun yıllardır topluyoruz. Bu yıl da hasat öncesi tüm bakımlarını yaptık ve bahçeyi hasta hazırladık. Güzel de fındığımız vardı. Ancak toplamaya geldiğimizde bahçenin toplandığını mahsulümüzün çalındığını gördük. Durumu hemen jandarma ekiplerimize ileterek şikayette bulunduk. Gerekli soruşturmaların tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.

 

ÖDÜLLENDİRİLECEK

Özellikle fındık bahçelerinde yaşanan hırsızlık olaylarının tüm üreticileri ilgilendiren bir konu olduğunu belirten Ömer Örs “Bu sadece bize mahsus bir durum değil. Yine şu günlerde birkaç farklı noktada daha aynı olayın yaşandığı bilgisine de ulaştık. Tüm üreticilerimizin dikkatli olması gereken bir konu. Bahçelerimizi sık sık ziyaret edip mahsulümüze sahip çıkmalıyız. Ayrıca kolluk kuvvetlerimizin de bu konuda daha hassas davranması gerektiğini düşünüyoruz. Biz gereken müracaatları yaptık ve jandarma ekiplerimiz soruşturmalarını sürdürüyor. Bu konuda bilgisi olan veya şüpheli bir duruma şahit olan varsa onları da bize ve ekiplerimize yardımcı olmaya davet ediyoruz. Aile olarak bu kişileri de bilahare ödüllendirme kararı aldık” şeklinde konuştu.