Gündem

ŞEHİR İÇİ DOLMUŞLARINDAN ŞİKAYET VAR

Karasu şehir içi dolmuşlarından bu yaz sezonunda çok şikayet geldi. Özellikle halk pazarının olduğu günlerde dolmuş  araçlarının tıklım tıklım yolcu taşıdıkları ve kimi zaman mevcut güzergahlarını değiştirdikleri ileri sürüldü. Vatandaşların mağdur olduğu bir başka konu da Liman güzergahına giden dolmuşların çok geç aralıkla hareket ettikleri ve yolcuların dakikalarca duraklarda bekledikleri belirtildi. Bir diğer şikayetler arasında da dolmuş sürücülerinin durak harici çok yerde yolcu aldıkları ve indirdikleri yer aldı.

 

PAZARTESİ BAŞLIYORLAR

Karasu’da bin elli minik ders başı yapmaya hazırlanıyor. 6 Eylül’de ziller minikler için çalacak. İlk defa okula gidecek olan minik öğrenciler ilkokula giderken diğer öğrenciler bir hafta daha tatil keyfi yapacak. Bir sonraki hafta ise yani 12 Eylül tarihinde de tüm okullar açılmış olacak.

 

HOCAOĞLU İÇİN KUR’AN OKUNACAK

Karasu Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini yürütürken trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Mehmet Hocaoğlu’nun ruhu için Salı günü lokma dağıtıldı. Perşembe akşamı da merhum Hocaoğlu için Resuller’deki hanelerinde Kur’an-ı Kerim okunacak ve yemek ikramında bulunulacak.

 

KAYITLAR SÜRÜYOR

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne bağlı Karasu Meslek Yüksekokulu ve Kocaali Denizcilik Meslek Yüksekokulu’nda boş yer kalmadı. İki okula da kayıt olmak isteyen öğrencilerden bazıları kayıt için okullara geliyor. Aileleri ile gelen öğrenciler kalacak yer ve yaşam koşulları hakkında da bilgi alma imkanına kavuşuyor. Öğrencilerin pek çoğu da kayıtlarını internet üzerinden yapmayı tercih ediyor.

 

SÜT BABA OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt baba olma heyecanı yaşıyor. Adapazarı’nda dünyaya gelen erkek bebeğe Ilgaz ismi verildi. Anne Ezgi Hazal Süt ve minik Ilgaz’ın sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Biz de Sakarya Kuzey Gazetesi olarak Minik Ilgaz’ın vatana millete hayırlı bir evlat olması temennisi ile Aykut-Ezgi Hazal Süt çiftin göz aydınlığı diliyoruz.

 

FABRİKALAR HENÜZ ALMIYOR

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin alıma başlamasına rağmen Ferrori fındık alımına henüz başlamadı. Geneli Ferrori ile çalışan fındık fabrikaları da bu gerekçe ile net bir fiyat açıklayamıyor. Riske girmek istemeyen fabrikalar fiyatı olabildiğince düşük tutmaya gayret ediyor. Bu arada olan da acil paraya ihtiyacı olan üreticiye oluyor.