Spor

Kocaali’de kum fırtınası

Kocaali’de kum fırtınası

Kocaali’de ilk kez düzenlenecek Plaj Futbolu için heyecan dorukta. Türkiye Futbol Federasyonu ve Kocaali Belediyesi işbirliği ile düzenlenecek TFF Plaj Futbolu Kocaali Etabı Cuma günü başlayacak ve 3 gün sürecek.

Heyecan dorukta

Türkiye Futbol Federasyonu ve Kocaali Belediyesi işbirliği ile bu kez ilk defa düzenlenecek olan Plaj Futbolu Kocaali Etabı için sayılı günler kaldı. Kocaali Plajı’nda Cuma akşamı başlayacak olan turnuva Cumartesi ve Pazar günleri de devam edecek. Üç gün sürecek ve dört takımın mücadele edeceği TFF Kocaali Etabı için saha hazırlıkları tamamlandı ve seyirciler için özel alan ayrıldı.

Katılacak takımlar

Cuma akşamı saat 20:00’da başlayacak olan turnuvada dört takım mücadele edecek. Kocaali’nin iki güçlü ekibi Kocaalispor ve Kocaali Sahilspor kozlarını kumda paylaşmaya hazırlanıyor. Sinanoğluspor ve Karasuspor da güçlerini göstermek için sahadaki yerini alacak. Turnuvadaki maçları Oktay Sarı’nın anlatması ve seyircileri heyecanlandırması bekleniyor. Pazar akşamı final müsabakaları ile sona erecek olan turnuvada şampiyonluk ödülünün yanı sıra, centilmen takım, gol kralı ve en iyi kaleci ödülleri verilecek.

Herkesi bekliyoruz

Plaj Futbolu etkinliğinin Kocaali’de ilk kez düzenlenecek olmasının heyecanını yaşadıklarını ifade eden Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, “Bu tip etkinlikler ilçemizin pozitif bilinirliğini artırıyor. Tüm spor severleri Cuma akşamından itibaren başlayacak olan ve üç gün boyunca devam edecek olan bu etkinliği izlemeye davet ediyoruz. Allah izin ederse biz de tribündeki yerimizi alacağız” ifadelerini kullandı.