Spor

Kocaali hazırlık maçında galip (4-1)

Kocaali hazırlık maçında galip (4-1)

Süper Amatör Küme hazırlıklarını sürdüren Kocaalispor hazırlık maçında Söğütlüspor ile karşılaştı. Kendi sahasında ağırladığı rakibi karşısında baştan sona üstün bir oyun sergileyen mavi-beyazlı ekip sahadan 4-1 galip ayrıldı.

Lige hazırlık

Süper Amatör Küme hazırlıklarını tam gaz sürdüren Kocaalispor, Pazar akşamı kendi sahasında Söğütlüspor ile karşılaştı. Karşılaşmanın ilk dakikasından itibaren oyuna hakim olan Kocaalispor’du. Sezer Kuzu’nun ayağından gelen golle skoru 1-0 yapan mavi-beyazlı ekip Furkan İyde’nin golü ile farkı ikiye çıkardı. Karşılaşmanın ilk yarısını da bu skorla tamamladı ve soyunma odasına galip gitti.

İkinci yarı fark açıldı

Karşılaşmanın ikinci yarısına da istekli başlayan Kuzey Temsilcisi, Umut’un ortasında Sezer, yaptığı vuruş ile skoru 3-0’a getirdi. Oyun üstünlüğünü ele alan Kocaalispor yakaladığı fırsatları değerlendiremedi. Takımı adına sahneye çıkan Hamdi Alşan kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda yaptığı düzgün vuruş ile skoru 4-0’a getirdi. Söğütlüspor gol bulsa da sahadan Kocaalispor sahadan 4-1 galip ayrıldı.

Önemli olan skor değil

Elde edilen skordan daha önemli olanın eksiklerin görülmesi olduğunu söyleyen Kocaalispor Antrenörü Ozay Atbin, “Yeni sezon hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Söğütlüsğor ile hazırlık maçında karşı karşıya geldik. İyi bir oyun ile galibiyet ile ayrıldık. Hazırlık maçlarından skordan çok oyun kurgusu ve takımın birbirini tanıması önemli bunun için iyi bir maç oldu. Her geçen gün daha da iyi oluyoruz. Sezon başladığında herkese güzel bir Kocaalispor izleteceğiz” dedi.