EğitimKarasu

Kızılay’dan muhteşem dokunuş

 

Türk Kızılayı Karasu Şubesi gönüllüleri, Karasu Yassıgeçit İlk ve Ortaokulu’nun boya ihtiyacını karşılamak amacı ile çalışma başlattı. Sadece bir günde anasınıfının iç ve dış duvarlarını boyayarak ve duvarlara çizgi film karakterleri çizerek okulu renklendiren Kızılay gönüllüleri harikalar yaratmaya devam ediyor.

 

DUVARLAR SÜSLENDİ

Karasu’da kan bağışı ve kök hücre bağışı düzenleyerek milyonlarca kişiye can veren ve hayat olan Kızılay Karasu şubesi gönüllüleri eşi benzeri olmayan bir projeye imza attı. Kızılay gönüllüleri, Karasu’da onarıma ihtiyaç duyulan mahalle okullarını boyamak için çalışma başlattı. Boyama ihtiyacı olduğu tespit edilen Yassıgeçit İlk ve Ortaokulu’nda Cumartesi günü iç ve dış boyama çalışması yapan Türk Kızılayı Karasu Koordinatörü Adem Ekşi ve gönüllüleri, çalışmalarda okulun anasınıfı ve dış cephesini boyadı. Türk masal kahramanlarının figürleri çizildi, farklı desenlerle duvarlar süslendi. Okulun bahçesinde yerlere oyun alanları çizimleri de yapıldı.

BİR OKULLA SINIRLI KALMAYACAK

Birçok hayırsever vatandaşın ve bağışçının destek verdiği projede Ardıçbeli Mahallesi Muhtarı Celal İmamoğlu, anasınıfının perdelerini yenileyerek projeye destek verdi. Çocukların kalbine giden yolun eğitimden ve sevgiden geçtiğini belirten Türk Kızılayı Karasu Koordinatörü Adem Ekşi, “Türkiye’mizin de en büyük sorunlarından biri eğitim. Temel eğitimden başlayarak çocuklarımıza faydalı olabilmek adına devlet, vatandaş el birliğiyle Türk Kızılayı’mızın üstlendiği okul boyama projelerimizi başlattık. Okul boyama projelerinde bizlere yardımcı olan mahalle halkı, muhtarımız, kaymakamımız, vatandaşlarımız ve Türk Kızılay ordu gönüllülerimiz ile birlikte çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Sadece Yassıgeçit Mahallesi ile sınırlı kalmayacak anlaşılan. Birçok muhtar arkadaşımızdan da teklif ve talepler geldi. Her halde bütün okullarımızı gezeceğiz” dedi.

ÖĞRENCİLERE SÜRPRİZ

Türk Kızılay’ının birçok hizmetine şahit olduğunu fakat ilk defa Kızılay’ın böyle bir çalışmasına şahit olduğunu belirten Yassıgeçit İlk ve Ortaokulu Müdürü Yüksel Tetik, “Yıllardır Kızılay’ın birçok hizmeti olduğunu biliyorduk. Fakat ilk defa böyle bir hizmetlerini gördük ve gurur duyduk. Bu kadar genç arkadaşın gönüllü olarak bir arada olması, dileriz tüm gençlere örnek olur” ifadelerini kullandı. Kızılay gönüllüleri tarafından yapılan çalışmanın okullar açıldığı zaman öğrencilere sürpriz olacağını belirten Yassıgeçit Mahallesi Muhtarı Türker Tetik, “Pandemi döneminde çocuklar evlerinde kaldı ve okulları kapalıydı. Açıldığı zaman daha güzel, daha özel eğitimin olacak. Pilot okul olarak ilk burada uygulandı ancak diğer okullarda da devam etmesini dilerim. Türk Kızılayı ve gönüllülerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.