EkonomiKarasu

Faturalara itiraz edilmeli

 

Koronavirüs salgını sürecinde kısa süreliğine de olsa ertelenen faturalar esnafı mağdur etti. Cep yakan faturaların gelmeye başladığı bu günlerde iş yapamayan esnaf faturaları görünce kara kara düşünmeye başladı. Esnafların şikayetlerini dikkate alan Balcı, SEPAŞ’la yaptığı görüşmede faturalara itiraz edilebileceğini belirtti.

 

FATURALAR NEDEN YÜKSEK

Koronavirüs salgını sürecinde kısa süreliğine de olsa ertelenen faturalara sevinen esnafın sevinci kursağında kaldı. Ertelenen faturaların gelmeye başladığı bu günlerde Karasulu esnaflar dükkanlarına yüksek oranda elektrik faturası gelmeye başladığını, bazı işletmelere daha önce gelen faturanın iki katı fatura geldiğini ifade etmesi üzerine, Karasu Esnaf Odası çalışma başlattı. Esnafın mağduriyetini gidermek için çalışma başlatan Balcı, esnafların başvuruları üzerine SEPAŞ müdürleri ile görüşme yaptı.

İNCELEME BAŞLATILACAK

Esnafların itirazları üzerine faturalarda inceleme başlatılacağını belirten İlyas Balcı, “SEPAŞ yetkilileri, Ocak ayında yüzde 5 oranında yapılan zam nedeniyle bu faturaların yüksek çıktığını ve herhangi bir hata olmadığını ifade etti. Öte yandan yüksek faturaların itirazlarını kabul edeceklerini ve inceleyeceklerini söylediler. Müdürler, yaptığımız görüşmede ayrıca esnaflarımızın gerekli başvuruları ilçe SEPAŞ Müdürlüğü’ne yapmaları halinde saatlerini inceleyerek gerekli araştırmayı yapacaklarını beyan ettiler” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı