Gündem

Kargenç’ten bisiklet projesi

Kargenç’ten bisiklet projesi

Erasmus+ Gençlik Değişimleri kapsamında Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “Gezegenimiz için bisiklet sür” adlı proje 28 Mayıs, 5 Haziran tarihleri arasında Sakarya’da uygulandı.

40 genç katılım sağladı

Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus+ Gençlik Değişimleri kapsamında “Gezegenimiz için bisiklet sür” adlı proje 28 Mayıs, 5 Haziran tarihleri arasında Sakarya’da uygulandı. Türkiye, Azerbaycan, Letonya, Romanya ve Yunanistan’dan toplam 40 gencin dahil olduğu faaliyet dokuz gün boyunca devam etti. İlk gün tanışma ve kaynaşma faaliyetleri ile başlayan proje, ortak ülkelerdeki bisiklet uygulamaları, bisiklet kuralları ve bisikletin faydaları ile ilgili çalışmalarla devam etti.

Renkli dakikalar yaşandı

Açıklamada bulunan Kargenç Kulüp Başkanı Ersel Aydın, “3 gün Kentpark’ta Sakarya Oryantring il temsilciliği ile planlanan bisikletli oryantring etkinliği gerçekleştirildi. Yuvalıdere köyünde bahçe faaliyetlerine katılan proje ekibi, Karasu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda proje panosu oluşturdu. Projemiz Serdivan Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’ne bağlı Kano Kürek Tesisleri’nde yapılan kano etkinliği ile devam etti. Proje sürecinde ilimizde gerçekleşen BMX Dünya Şampiyonası Etabı faaliyetimize renk kattı” şeklinde konuştu.

Çevre etkinliğine katıldı

Açıklamasına devam eden Aydın, “Dünya Bisiklet Günü münasebeti ile Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde devam eden şampiyonayı izledik. İki gün boyunca katılımcılarımız uluslararası bisiklet faaliyetine dahil oldu. Son gün Dünya Çevre Günü dolayısıyla ilimizde gerçekleşen Uluslararası İklim Değişikliği Konferansı ve Sapanca Gölü çevre etkinliğine katıldık. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin de katıldığı etkinlikte projemiz oldukça ilgi gördü. Katılımcılar güzel anılar biriktirerek ilimizden ayrıldı” ifadelerini kullandı.

Aydın, “Etkinlikte renkli dakikalar yaşandı” dedi.